Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetesen árthat a babának,...

8 hetesen árthat a babának, ha repülővel utazom?

Figyelt kérdés
Szedem a Duphastont enyhe görcsölgetés miatt,bár a gyógyszertől már elmúlt.Nem lehet baj a repülő?
2008. jan. 15. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Repülést mindíg az orvossal kell megbeszélned.Attól is függ,hogy hová repülnél.most még semmi bajotok nem lenne.

Az utolsó hónapban nem engednek már fel a repülöre.elötte pedig orvosi engede´ly kell,nehogy a repülön induljon meg a szülés.

Tudom ,mert e´n is akartam haza repülni ne´met országból,de engem maár annó dec.-ben nem engedtek.

39hetes kismama.

2008. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem túlaggódjátok az egészet.Még a végén emiatt lesz baj.Nyugodtan üljél repülőre és ne stresszelj!
2008. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 5-6 hetesen utaztam repülővel(3 órás út volt).Az orvosom azt mondta ez nem árthat a babának.Viszont amikor átmész a kézipoggyász ellenőrzésen,ott szólni kell hogy terhes vagy,mert akkor nem kell átmenned azon a"sípoló kapun",mert az árthat a babának a sugárzás végett amit kibocsált magából...Téged másképp fognak ellenőrizni...Én is már többször repültem,és most is fogok.Se nekem,sem a babának nincs semmi bajunk.... Egy 18 hetes kismama
2008. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm 4 hónaposan ment Egyiptomba nyaralni. Nagyon jól érezték magukat. Szerintem ha pinehhi mész, és nem dolgozni, akkor biztos jót fog tenni neked is. Ne stresszelj végig ezen.

Szép babavárást!

2008. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A repülős utazásnál nem maga a repülés veszélyes a kismamára, hanem a hosszú ideig való egyhelyben ülés. Ezért a "szakik" azt javasolják, hogy a terhesség bizonyos szakaszáig nyugodtan lehet repülni, de lehetőleg rövid ideig. Tehát ha nem mész messzire, nyugodtan repülj!

A terhesség vége felé pedig a légitársaságok nem engednek, nehogy a gépen induljon be a szülés, mivel ők nincsenek erre felkészülve.

2008. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van olyan légitársaság ami fel enged a repülőre akkor is ha már szülés elöt jársz mármint a profibb társaságok nem a fapadosak de te még ahoz messze vagy és nyugodtan repülhetsz ha hosszú utra akkor is a repülön is lehet sétálni ugy mint a vonaton vagy buszon és sokkal kényelmesebb mi is fogunk és már alig várom mert én imádok repülni jó utat nektek
2008. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, a ferjem pilota.. szoval: a 28. hetig nyugodtan repulhetsz minden speci igazolas vagy kulonosebb izgalom nelkul. A 28-34. het kozott a legitarsasag kerhet toled terhessegi igazolast, amit az orvosod allit ki (ez tartalmazza, hogy veszelyeztett terhes vagy-e...stb. A legtobb legitarsasagnak sajat nyomtatvanya van erre, amit a honlapjukrol le tudsz tolteni). A 34. het utan nehezen talalsz olyan tarsasagot amelyik felenged a jaratara. Hozzateszem ez NEM amiatt van, mert a kismama vagy a baba egeszsegere veszelyes lenne a repulout (legnyomas kulonbseg...stb), hanem ha megis megindulna a szules, a legiutas kiserok nincsenek kikepezve annak a levezetesere, es egy esetleges kenyszerlandolas nagyon draga a cegnek.

En negyszer repultem a terhessegem alatt, minden probelma nelkul, utoljara a 30. hetben.

Jo utat.

2008. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!