Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a pyelon? Meg mit...

Mi az a pyelon? Meg mit jelent ez az egész? A doki azt mondta h nagy baj van?

Figyelt kérdés

Ez áll a papíromon:

"Ultrahang: EGy élő magzat, fejvégű fekvésben. A lepény a hátsó falon tapad, mélyen. A belső méhszáj tágsága 15mm. Tölcsérképződés. AZ ÁTLAGOSNÁL KEVESEBB MAGZATVÍZ. Kisfokú kényszertartás. A-P irányban nyújtott koponya. Magzati vesék: Bal oldalon 4mm-es pyelon. Jobb oldalon Pyelon tágulat nincs. Hólyagtelítődés látható.

BPD: 49mm

OFD: 77mm

HC: 203mm

AD1: 68mm

AD2: 52mm

AC: 191mm

FL: 41mm

Magzati súly: 590g (+-10%)"

JÖvö hét hétőn megint kell mennem uh-ra a kevés magzatviz miatt!!!! nagyon nagyon kétségbe vagyok esve hogy beteg, vagy vmi testi hibás lesz a baba a viz miatt!!!

valaki volt ebben a cipőben? Segitsetek!!!!

köszönöm!!!


2010. nov. 30. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A pyelon a vesemedence, amelybe a vizelet kerül a vesében

Ne aggódj, a kevés magzatvíz ellen pedig sokat igyál, az sokaknak beválik.Nem kell izgulnod nem lesz baj:) Én tudom:)

2010. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

köszönöm köszönöm köszönöm! és bízom benne hogy igazad lesz! csak eddig mindig ijesztgettek valamivel, hogy vagy a veséivel van baj azért kevés a vizem, vagy azért mert a szive rendellenes...

ez a tegnapi eredményem, a szivultrahangja jo lett, ez meg a genetikai eredménye...

miért iesztgetnek nemtudom, csak ne legyen baja!!!!!

2010. nov. 30. 18:35
 3/17 anonim ***** válasza:
vesemedence tágulat, sokat változik terhesség alatt, nálunk is volt, aztán születés után a 6 hetes hasi uh-n már nem látszódott. A kevés magzatvíz szintén nem biztos, hogy bajt jelent, szubjektív nagyon, engem is halálra paráztattak, az egyik orvos szerint kevés, a másik szerint sok volt a magzatvíz, a nőgyógyászom meg azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Neki hittem, teljesen egészségesen született a fiunk. A kényszertartást nem tudom, azt érdemes lenne szakembertől megkérdezni vagy amikor 1 hét múlva mész ismét uh-ra, akkor kérdezd meg az uh-s orvost.
2010. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
második vagyok, most olvastam a kommentedet, mi is voltunk szívuh-n a kevés víz miatt, elolvastam én is mindent, genetikai tanácsadáson voltunk, megcsináltattuk az integrált és a kombinált tesztet is és MINDEN uh-n mondtak valami bajt. A 12. héten kezdődött azzal, hogy down szindrómás a baba, aztán ezt kizárta egy másik orbos a 13. héten, de akkor meg a veséjében találtak tágulatot, aztán a következőn a koponyájában, majd az felszívódott, de kevésnek találták a magzatvizet, a szívuh-n kizárták a szívfejlődési rendellenességet, de sok volt a magzatvíz. A végére már teljesen begolyóztunk és semmit nem hittünk el, ezzel védekeztünk. És csak ismételni tudom magam, megszületett egy teljesen egészséges baba, aki már elmúlt 1 éves, ha valami gond lett volna az idő során, már kiderült volna. Még szerencse, hogy ő a második babánk, ha ez az elsővel történik, lehet, hogy a bizonytalanság, állandó stressz miatt nem is vágunk bele a következőbe.
2010. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
hány hetes vagy?
2010. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tényleg ne idegesitsd magad!

Nekem a kisfiamnál a 18 hetes uh-on mondták hogy kétoldali vesemedence tágulata van,elküldtek genetikára(halálra idegesitettem magam hogy biztos vmi baja van)kb 4 hét múlvára kaptam időpontot Bpestre ,mire mentem addigra se hire se hamva nem volt a tágulatnak.De egyébként is azt mondják hogy általában születésre kinövik a magzatok!

2010. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

23 hetes vagyok és holnap töltöm a 24et.

szerintem ahány orvos annyi vélemény:S

pedig jó lenne ha egyet mondanának mert akkor tudnám magam mihez tartani, ő az első babánk lesz ( kislány ha minden igaz) és a 3inszeminációra sikerült, szóval megküzdöttünk érte és nagyon aggódom és nem akarom elvesziteni!! azt meg főleg nem ugye hogy bármi baja legyen! persze ezt egy anyuka sem szeretné! de milyen jo lenne ha az orovsok nem hoznák rám a frászt:(

2010. nov. 30. 18:55
 8/17 anonim ***** válasza:

A pyelon a vesemedence-tágulat, ami nem engedi a vizeletet rendesen kiürülni. Sajnos nekünk egyelőre van. 31 hetes vagyok, viszont azzal biztattak, hogy elmúlhat a szülésre.

NAgyon részletes UH-t csináltak neked, ha azt is ráírták, hogy nincs pyelon... szerintem ne aggódj, ha ilyenekre odafigyeltek, akkor biztos nagyon jó kezekben vagy!

A magzatvízhez igyál sokat, 4-5 litert is egy nap! Ilyenkor ugyanis a 3 liter minimum, hogy a magzatvíz újra tudjon termelődni.

2010. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

szia

a kényszertartás a kevés magzatvíz miatt van, mert a baba nem tud kényelmesen mozogni. nekem nagyon kevés volt a vizem, de ne aggódj, végső esetben feltöltik(nekem is ez volt) ha látható hólyagtelítődés, az jó és fontos!

2010. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,engem is megrémített az orvosom,de el is múlt még pocakon belül a babánknak! Sokszor elnövik a babák,nem kell aggódnod.Az orvosok szeretik bebiztosítani magukat,azért írnak mindenféle dolgot a papírra,amitől megijedhet az ember,ők viszont védve vannak.Nyugi,jó helyen van a pici :)
2010. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!