Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek el táppénzre?

Mikor menjek el táppénzre?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok és elég görcsölgetős vagyok.
2010. dec. 2. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol és mit dolgozol?
2010. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én munkahelyi körülményeimben(utcán,napi 8 órában +napi 3 órát utazok,kint vagyunk a mínuszokban illetve a tűző napon is) azonnal elmennék,amint kiderül,hogy terhes vagyok.Nem beszélve az emberek lenézéséről,pedig nem 8 osztállyal csináljuk legtöbben,de ez nem ide tartozik

Nem tudom,te milyen körülmények között dolgozol,de szerintem,ha úgy érzed,azonnal táppénz.

Egy babára váró

2010. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajna nem mindenki dolgozik irodán, normális (emberi) körülmények között, nálunk a szünetet percre-pontosan be kell(ett) tartani, ha késtél, akkor felírtak, ami nem túl jó, mert sok ilyennél ugrott is a havi bónuszod, és nálunk is ugyanolyan lenézésnek örvend, aki kismama, mert tudják, hogy nem tudja magát széthajtani az ember, többször jár ki wc-re stb.

Én 10 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok, a 12.hetet már itthon töltöttem.

Ha nem túl bababaráti a körülmény, ahol dolgozol, nem érdemes halogatni.

2010. dec. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha most görcsölgetsz, elmehetsz 1-2 hétre táppénzre, aztán ha megszűnt a görcsölgetés, dolgozhatsz tovább. Mit dolgozol? MErt azért azt jó lett volna megirnod...
2010. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
amikor úgy érzed, vagy ha az orvos kifejezetten javasolja.
2010. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldönteni.A dokid mit javasol?
2010. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vetélések miatt ,mivel veszélyeztetett terhes voltam,ráadásul utrogesztánt is kellett alkalmazni,hüvelytablettát azonnal táppénzre vettek.

A munkahelyemen 12 órát dolgoztam,álló munka,éjjeli műszakban is kellett tevékenykedni.

Forró sütők,nehéz dolgok cipelése stb...szóval normál körülmények között is húzós volt,igy nem volt kérdés,hogy nem kockáztatom a babámat.


Tartsd szemelőtt az egészségeteket és ne legyen lelkiismeretfurdalásod,ha táppénzre mész!

Jó egészséget kívánok Nektek!

2010. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!