Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néhány napja égető, viszkető...

Néhány napja égető, viszkető érzésem van a hüvelyemben, gondolom ez gomba lesz. Ugyhogy bejelentkeztem a dokimhoz, de csak 4 nap múlva tud fogadni. Addig van valami otthoni, amolyan "házi patika" tippetek?

Figyelt kérdés
12 hetes pocakos vagyok. Még soha nem volt gombás fertőzésem... Bár úgy tudom a hormon illetve a ph. változások gyakran előidézik sajnos. :(
2009. jan. 19. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen fertőzésem a második terhességem alatt, akkor nekem a doki Canesten hüvelykúpot, és krémet írt fel. Nem tudom, hogy jó-e ha használod mielőtt orvos látott, de azért leírtam, hátha bevállalod.

Mielőbbi jobbulást neked.

2009. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igen előfordul! A Canesten combi-t terhesség alatt is lehet használni és nagyon jó!!!!!
2009. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még soha nem volt gombád, akkor ne kúráld magad otthon.

nálam sokszor gyakori vendég volt terhesség előtt is, és Canesten Combit használok rá, így csak annyit kérdeztem a dokitól, hogy szabad-e. Azt mondta, a Canesten semmilyen káros hatással nincs a terhességre.


Mivel neked még sose volt, lehet, h nem is gomba, hanem baci, és az is hasonló tüneteket produkál.

Szerintem böjtöld ki a dokit :(

2009. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vállald be, mielőtt a doki látna! Lehet, hogy ezt fogja kiírni neked, de ha használod, mielőtt mész, akkor ő már nem tud neked pontos diagnózist adni. Az ilyet bízzuk a dokikra. Ha van gomba, az 4 nap alatt nem csinál kárt. Minden nőnek vannak bacik a hüvelyében. Ezek a bacik a terhesség alatt elszaporodhatnak és ezért okozhatnak tünetet. Elhiszem, hogy kellemetlen, de várj a dokiig!

21 hetes kismami

2009. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várd meg a dokit. Nekem a canestent nem ajánlotta, hanem mikogalt írt fel, mert szerinte terheseknek az jobb. Nekem mondjuk candidám volt, :(
2009. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt soha életemben gombám, csak most a második terhességgem elején. Én megvártam az orvosi vizsgálatot, nem kezdtem el semmit, mivel soha nem tapasztaltam, abban sem voltam biztos, hogy tényleg gomba. 4 napot kibírsz, a babának semmi baja nem lesz a fertőzéstől és nem mérgezed magad feleslegesen egy esetleg a Te bajodra hatástalan gyógyszerrel. Nekem akkor Candibene hüvelytablettát írt fel az orvos és el is múlt tőle, sőt nem is tért vissza kb. 3 hónapja, pedig mindenki azzal "vígasztalt", hogy ettől a terhesség alatt nem szabadulok. Amióta elmúlt, csináltam Génia'92 (tejsavas kúp) kúrát a pH egyensúly érdekében. Ezt patikában árulják.
2009. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Várd meg a dokit szerintem is mert valószinü vesz kenetet és ha elkezdesz vmit használni az bezavarhat az eredménybe.Kivülről kenheted Canesten krémmel 14 héten jött elö nekem is a kenet után kiderült hogy gomba patikában vettem canesten combit már az első kup és krém használt!de mig a doki nem látott kivülről a krém is segit!
2009. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!