Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 honapos kismamák hogy...

5 honapos kismamák hogy vagytok? Mennyit mocorog a babátok? Hogy érzitek magatokat? Hogy álltok a kg-kal? Mozgással? .

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Lassan 22 hetes kismama!:-)
2009. jan. 19. 13:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én már nem vagyok pocis, lassan 6 hónapos lesz a babám, de ennyi idős várandósan én csuda jól éreztem magam! Még rendszeresen lovagoltam, nagyokat sétáltam a kutyámmal. A babám nekem iszonyúan mocorgós volt, gyakorlatilag egy percre nem állt meg, de ekkor még elég jól elfért a pocimban, szerettem az állandó rugdosását. Később már kényelmetlen volt, mindig úgy éreztem, eltöri a boráimat.:-)

A legszebb időszakában vagy a várandósságnak szerintem. Sok boldogságot!:-)

2009. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem még csak este szokott mocorogni, rugdosni, így napközben nem nagyon érzem, néha talán egy pillanatra. Amúgy eddig teljesen jól éreztem magam, most mintha egy kicsit feszülne a pocakom, húz lefele. Ezen kívül semmi bajom:) Februártól szándékozom kismama tornára járni heti egyszer, kíváncsi vagyok milyen lesz, amúgy eddig +5 kiló jött fel.

Te hogy érzed magad? Boldog Babavárást!

21 hetes kismami

2009. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is remekül érzem magam. A babóm nem mindig érzem, bár volt olyan nap, amikor egy pillanatra sem állt meg. Változó, hogy mikor aktívabb. Akkor tuti reklamál, ha előre dőlök, vagy úgy fekszem, hogy kevesebb a helye. Máris dirigál :)

Eddig 5 kg a plusz. Járok heti egyszer kismamatornára, amit élvezek. Emellett itthon is meg tudok csinálni mindent, de csak mértékkel, nem erőltetem túl magam.

egy szintén 21 hetes kismama

2009. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! 22. hetet taposom. Ngyon jól vagyok, úgy érzem, életem legszebb korszaka a mostani. Már nincs hányingerem, semmi rosszullét, szóval szuper dolog a babavárás!!! Bébikénk elég aktív, van olyan nap, hogy meg sem áll, de van olyan is, hogy többet alszik, de volt olyan is, hogy éjjel nem hagyott aludni, akkorákat rúgott, nem tetszett neki sehogy, ahogy feküdtem. Kb. a 18 héttől érzem, mostanra elég erőteljesek a jelzései, tegnap már a párom is kapott egy "jelet". Általában lefelé rúg, szeret a hólyagomon taposni :)

Eddig 5-6 kg-ot híztam, próbálok minél többet sétálni, de tornát nem igazán javasolt a dokim, mert sokat keményedik, görcsöl a hasam (magnéziumot szedek rá), inkább az úszást javasolta, de még nem próbáltam, de nem is érek rá, mert dolgozom és munka végére eléggé elfáradok. Egyébként otthon is minden házimunkát megcsinálok, szinte ugyanolyan aktív vagyok, igaz, utána le kell pihennem mindig.

Babócám most ébredt fel, ismét hatalmasakat rúg odabent :)))) Annyira imádom!!!

Boldog babavárást!

2009. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nagyon jol érzem magam!Kicsit fáradékony vagyok.Néha fájogat a hasam,hátam.Én kb. 8 kg-nál tartok.Az én babám is ritkán mocorog.Töbnyire ha éhes vagy ha jön haza az apukája!:-)Fura hogy nö a picim és rugdos a babám.Én most fogom elkezdeni a tornát mivel volt egy vetélésem.Egy könyv alapján szeretnék tornázni (kismamák nagy könyve)remélem ugyis jo lesz.Probálok sétálni.De szerintem is ez a legszebb idöszak.

jo babavárást!

2009. jan. 19. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok Kismamák! Én is a 22. hetemet taposom, és épp a napokban gondolkodtam rajt, hogy hiába mondják, hogy ez a 2. harmad a legkellemesebb, hát nem tudom. Én a 16. hétig végig hánytam, az legalább elmúlt, de én most is sokat "szenvedek". A gyomorégés, ami eddig nem volt, most elég erőteljesen jelentkezik, amellett teljesen felborult az emésztésem, tökmindegy hogy mit eszek és mennyit, minden hajnalban arra ébredek, hogy olyanok a beleim, mint a lufi, itt szúrkál meg ott szurkál. Nem a picur ill. a méhem szurkál, hanem az agyonpaszírolt berendezések. És akkor még hol a 9. hónap?! Hova fog minden elférni? Épp mondtam a férjemnek, hogy inkább hánynék továbbra is minden reggel, csak ne legyen ez az állandó lufis érzés. Akkor a székrekedésről ne is beszéljünk, 2 naponta hashajtóznom kell magam, pedig változatosan eszek.

De azért nem cserélnék senkivel. Imádom a Töpörtyűmet a pocakomban, alig várom, hogy újra mocorogjon, tudassa, hogy ott van, és jól van. Én kb. 3 hete érzem a mocorgását, ő is változóan aktív, van úgy, hogy 3 napig meg sem mozdul szinte, és mire én komolyabban parázni kezdenék, addigra meg focimeccset rendez a hasamban. De ha úgy fekszem, hogy nem jól, azt persze azonnal jelzi light-osabb napokon is. Azt már tudjuk, hogy kisfiú. 4 D-re majd február legvégén megyünk Keszthelyre.

Ja, ma megfigyeltem magamon, hogy milyen büszkén hordom a pocimat. Eddig nem nagyon látszott, hogy terhes vagyok, de már kellően nagy a hasam, hogy ne úszóguminak nézzék, és piszkosul élvezem, hogy megnézik. Sokkal nőiesebbnek érzem magam mostanában. Amúgy én még mindíg a kezdő súlyomnál vagyok, mert az elején -4 kg-mal kezdtem a sok hányás miatt.

Na, mindenkinek jó babavárást!

Aztán majd gondoljunk egymásra május végén, június elején is.

2009. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

18 hetes vagyok. Elég aktív a babánk. Minden reggel "fejel" ha elkezdek enni abba hagyja. Reklamál ha éhes :) Napközben nem nagyon szoktam érezni ha mozog, inkább este mikor lefekszem. Tegnap már másodszor érezte a párom, hogy mocorog.:))))Nagyon tetszett neki. :) Tiszta extázisba esett :) Olyan aranyos volt.:) Eddig 3 kg-t híztam, azt is csak hasra, mondjuk nem is hiányoznak a kilók rólam, mert a terhesség előtt is ducibb voltam az átlagnál. A melltartóim nagy része még jó rám. Nagyon jól érzem magam. Az egész eddigi terhességem jó volt, sosem voltam rosszul:) Mázlista vagyok :P :D

Jó baba várást!

2009. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!