Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan viselte és hogyan...

Ki hogyan viselte és hogyan mondtátok meg kisebb gyermeketeknek, hogy megint babát vársz és hogy a kórházban leszel néhány napot, ahol is megszületik a kisöcsi/kishugi?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem tudom hogy mondjuk el de 3 éves lesz szerintem veszünk neki egy olyan könyvet amit lehet erről olvasgatni.


a kicsi ruháit együtt vesszük meg szoktam hagyni hogy az általam kiválogatott tételekből válasszon v. maga "vegyen" meg valamit.


A kórház: férjem szabin és hát nem félek remekül ellesznek apával ugyanis nagyon apás.

2010. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont úgy, ahogy leírtad: " Kisbabánk lesz, ő lesz a te testvéred. Amikor megszületik, pár napot korházban kell lennünk, hogy megnézzék, minden rendben van-e. Addig Apa (vagy nagymama, stb) vigyáz rád itthon. Persze bejöttök majd és megnézitek a babát is."

Nálunk az is szokás, hogy az új tesó ajándékoz "hoz" a nagyobaknak, amit a korházban kapnak meg. Így pozitívan indul a kapcsolat.

2010. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14 hónapos volt a kislányom, mikor megszületett az öccse. Előtte beszéltünk róla, de nem ragoztuk túl a dolgot, még kicsi volt hozzá. Szülés alatt a nagymama volt vele, utána Apa. Minden nap voltak bent a kórházban egy fél órát, utána mentek játszótérre, így nem volt gond az elválás, már izgatott volt, hogy menjenek végre. Nem volt féltékenység, irigység, semmi visszafejlődés. Most ismét terhes vagyok. A nagynak (persze ott volt a kicsi is, csak őt még nem igazán érdekli), aki most 28 hónapos elmondtuk, hogy a pocakomban van a másik tesója, Kingának fogják hívni. Nem igazán érdekli, tudomásul vette és kész. A kórházat most úgy szeretném megoldani, hogy megkérem a nagyit, addig amíg Apa dolgozik jöjjön át hozzánk vigyázni rájuk, főzzön meg, stb... aztán ha Apa hazaért mehet ő is haza, így lesz talán most a legegyszerűbb.
2010. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy leírtad. 14 hós volt a lányom, mikor kiderült hogy megint terhes vagyok (terveztük), onnantól mondtam neki, ő tudta meg apa után elsőnek. Mondtam neki hogy itt van a kistesó anya pocakjában, és hogy nőni fog majd anya pocakja is és a tesó is, és hogy majd pár napra anyának el kell menni kórházba,mikor a megszületik, ő meg itthon marad apával. Apja meg beoltotta, hogy majd jót buliznak akkor együtt minden nap. Semmi gond nem volt.

2 éves kislány és 4 hós ikerfiúk anyukája

2010. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a nyugtató szavakat. Kisfiam nagyon okos és biztos hogy megérti majd a helyzetet. Persze folyamatosan beszélek neki a tesóról és várja is nagyon, de engem inkább az aggaszt, hogy mennyire fog nekem hiányozni és Én neki és hogy ellelsz-e a mamával (anyóssal) és a férjemmel. Még nem volt nélkülem egy éjszakát se...Nagyon anyás és én beleőrülök, ha nem láthatom napokig...főleg ha megint császár lesz.
2010. dec. 9. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Én is féltem ettől, ráadásul nálunk délelőtt hugi, délután sógornőm, este apa volt vele, 21 hós volt akkor a lányom. 10 napot voltam kórházban, ráadásul 60 km-re az utolsó héten, úgyhogy csak 2naponta láttuk egymást, mert nagyon meleg volt és nem engedtem megfőzni a kocsiban. Nagyon jól viselte, nem volt gond vele. Sok volt az újdonság, mindenki rá figyelt csak, rendben volt. Telefonba is csak köszönt hogy szia anya, és már szaladt is játszani. Nekem nehezebb volt, és bőgtem párszor, de gyorsan elmegy az a pár nap, még a 10 is gyorsan elment, és ott lesz a kicsi, akitől nem fogsz unatkozni, kitölti az idődet majd abban a pár napban.

az ikres anyuka

2010. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Már annyira stresszelem magam emiatt, tök kivagyok. Persze itthon lesz vele apa, ha hétvégére esik a szülés (CSÁSZÁR lesz valószínű:() (vagyis a kisfiam bölcsibe jár hétköznap), délután apa hazahozza és utánna az anyóssal és apával lesznek együtt. Az éjszakától és estétől félek inkább. Velem alszik el a szobácskájában, apával nem nagyon szeret aludni, de talán a mamával...Remélem hamar kijövök majd a korházból!
2010. dec. 11. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!