Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt szeretném ha olyan kismama...

Azt szeretném ha olyan kismama írna aki a terhessége első harmadába elkapta a bárányhimlőt és az szertném tudni lett-e a babának bármilyen baja?

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem nem tartsz ott, hogy elkaptad!

Az én lányom nyáron kapta el a bárányhimlőt ki tudja honnan, mikor én 8 hetes terhes voltam. Megjegyzem, sosem voltam bárányhimlős! Nem kaptam el a kis drágámtól! De, vérvétel vérvétel hátán, s kiderült, hogy nincsenek a véremben élő vírusok, ami azt jelenti, hogy valamikor régen mégis megkaptam ezt a betegséget, és imunis vagyok vele szemben. Persze ez kb. 5 hétbe tellett mire kiderült! Enyhe depresszióban szenvedtem, közben pátyulgattam a lányom, aki mit sem sejtett (nem mondtuk el még akkor neki a tesót!) az egészből! Szóval nagyon szörnyen éreztem magam. Közben sokfelől mondták, hogy ez a nő, meg amaz a nő el is kapta és szerencsére egészséges babát szült!

Tudom, hogy nem válasz a fenti a kérdésedre, de szerettelek volna megnyugtatni, hogy ha te nem is tudsz róla, lehetsz ellenálló a betegséggel szemben. Lásd az én esetemet.

Drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!

2009. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. 28 hetes terhes voltam amikor a nevelt lányom és a keresztfiam is elkapta a bárányhimlőt és sajnos még én sem voltam. Beszéltem a védőnővel, először jól megijesztett, de végül is akkor kellett vérvételre mennem, szóval pluszra nem küldtek. Szerencsére nem kaptam rá, valószinűleg immunis vagyok én is. Lehet, hogy te is az vagy, ne aggodj.
2009. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Anyukám is ilyenkor kapta el a bárányhimlőt,mikor a nővéremet várta.Szerencsére nem lett semmi,de semmi gond a tesómmal.Ő már 27 éves és tényleg nem lett semmi következménye.Bár anno anyu dokija megjegyezte,hogy szerencsésnek mondhatja magát.
2009. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!