Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell egy terhességet...

Miért kell egy terhességet mindenkinek külön bejelenteni?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok. Csak a szűk család tudja: szülők, tesók, nagyik. (Nem akarom a végtelenségig titkolni, de sokáig tablettákat szedtem, hogy ne vetéljek el, ugyanis veszélyeztetett terhes vagyok) Sógorom kitalálta, hogy a párom keresztszüleinek és unokatestvérének is külön be kell jelenteni, de nem ám telefonon, hanem menjünk el hozzájuk és személyesen mondjuk el. Évente kb.: egyszer találkozunk velük, tehát nem olyan szoros a kapcsolat. Ráadásul nekik nem lehetett saját gyerekük, így ez nem biztos, hogy nekik annyira kellemes beszélgetés lenne. Miért nem csinálhatjuk úgy, ahogy mi akarjuk? Tegnap már a párom is azzal jött, hogy a másik unokatestvérének is el kell mondani (neki meg pár napja halt meg az apósa, tehát szintén nem a legmegfelelőbb az időzítés). Nem értem, hogy miért kell minden egyes rokonhoz elmenni és elmondani, a hírt? Nem is szoktunk találkozni velük, csak nagyon ritkán. Én értem, hogy mindenki örül, csak azt nem értem, miért kell nekem órákat beszélgetni olyan emberekkel, akik közül néhányan nem is igazán kedvelnek engem. A sógorom ráadásul a saját fiát évente egyszer látogatja, ezért nem igazán értem, hogy miért a mi gyerekünkkel foglakozik állandóan. Másoknál is így volt? Nektek is külön kellett bejelenteni minden távoli rokonnak, hogy jön a gyerek? Nekem ez nagyon furcsa. Már arra is gondoltam, hogy kirakok egy ultrahangos képet iwiw-re, aki akarja megnézi, tudomásul veszi, így rengeteg időt és utazást megspórolok.
2010. dec. 13. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne sógorod döntse már el, hogy hogy mondjátok el. Hívd fel őket telon és kész. A sógorodnak nem is kell róla tudni, hogy már telefonáltál. A távolabbi rokonoknak mi is telon mondtuk meg.
2010. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Az IWIW kép is jó ötlet. Kedves rokonok ... szöveggel kerítve.
2010. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, állj a sarkadra...

Talán már véget értek az első trimeszter rosszullétei és állandó fáradtsága, de azért ennél jobban kéne kímélni téged, főleg ha veszélyeztetett terhes vagy. Ezt nyugodtan mondd meg a párodnak kerek-perec. Tőle várj megértést, a többiektől felesleges. Úgysem értik.

Én is veszélyeztetett vagyok ikrekkel, bármikor szülhetek, de az anyósommal nemrég hasonló okok miatt vesztem össze, mert baromira be akarja osztani az időmet és erőmet.

Szóval ne menjetek rokonozni, és legyél nyugodtan karakánabb.

boldog babavárást!

2010. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most megnyugodtam. Azt hittem, hogy én gondolkodok rosszul és tényleg mindenki végiglátogatja a rokonokat. Akkor mostantól tojok rájuk és azt csinálok amit akarok.
2010. dec. 13. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, mivel nem a te hozzátartozóidról van szó, a párodra kéne hagynod, hogy hogyan közli az ő hozzátartozóival. És, hogy ő milyennek ítéli a kapcsolatát velük, mégha csak egyszer egy évben találkoznak is. Tulajdonképpen semmi közöd hozzá, mert ők neked mégcsak távoli hozzátartozóid sem.

És azért kell velük beszélgetned, mert a párod hozzátartozói, akik jöttek a pároddal. és ha a párod ér neked valamit, az ő kedvéért igazán erőt vehetnél magadon. nem tűnik hatalmas áldozatnak, hogy kedvére tegyél a párodnak.

2010. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett senkinek elmondani, anyósom az egész falunak telekürtölte a hírt.

Nem értem ezt a nagy rokonmizériát sem. Ha én valakinek nem akarom elmondani, mert nem olyan a kapcsolatunk, akkor az, legyen már az szívem joga, hogy mit teszek. Van olyan rokon, aki sértődötten kijelentette, hogy felhívhattál volna, hogy gyereket vársz. Én meg nem értettem, hogy minek?! 3 éve nem találkoztunk, nem beszéltünk, azóta se. Mennyit változtat az ő életén az én terhességem?! Semmit.

2010. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért áldozat, mert a keresztapja nem szeret engem (nyilván mert nincs 3 diplomám, mint a lányának), az unokatesójának a férje meg sokszor piszkál ok nélkül és szemétkedik velem. Ráadásul nem mindig jó érzés órákig üldögélni. Sokszor vannak enyhe görcseim.
2010. dec. 13. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem mennék sehová, főleg olyan "rokonokhoz" akik nem kedvelnek engem. Én a saját rokonaimnak is (vidéki nagybácsi, nagynéni) telefonon mondtam el, de természetesen nem hivtam fel mindenkit (pl. unokatestvér) gondoltam ők úgy is tovább adják. A férjem szintén telefonon jelentette be a nagy hirt annak a rokonának akinek akarta, emiatt egy kilométert nem autóztunk. Nem hiszem, hogy ennek a hirnek a személyesen/telefonon történt bejelentése/be nem jelentése bármiben is változtatna a babánk/vagy a mi életünkben.
2010. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem csak magatokkal törödjetek, hogy minden rendben legyen. A te és a baba vagytok most a lényeg nem a rokonság(főleg ha veszélyeztetett terhes vagy, nekik is meg kell érteniük).

Én a páromnak, szüleimnek és a testvéreimnek mondtam el. Mi szerettük volna még titokba tartani, mert én is veszélyeztetett vagyok, de így is kiszívárgott, mert a szomszédoknak, a kenyeresnek és még pár embernek feltünt, hogy már nem járok dolgozni. Szóval előbb utóbb megtudják. Egyébként az iwiwes ötlet se rossz! :)


Sok sikert a a babához és gratulálok!!! :) Edit

2010. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!