Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hanyadik hétig...

Kismamák, ti hanyadik hétig dolgoztok? Mit csináltok majd utána? Hogy telnek a napok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. a 32-33. hétig fogok dolgozni. Hogy utána mit csinálok? Kimosom és kivasalom a babaruhákat, az ágyneműket. Helyet csinálok a konyhában a sterilizálónak, megveszem, ami még hiányzik a kórházi pakkomból. Ezen kívül? DVD, forró tea, kanapé. :)
2010. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ma vagyok 12 hetes terhes, és ez az utolsó munkanapom :( - már most félek, hogy mi lesz velem, főleg január-február környékén, ezeket a hónapokat alapban nem szeretem! A munkahelyem nem engedélyezi a tovább dolgozást, tehát nem én akarok elmenni, hanem kötelező - mondjuk érthető, mentőzöm, és ez nem a legnyugisabb munka...

Szóval holnaptól otthon vagyok, így karácsony előtt még jól is jön, de hogy később hogyan fogom bírni? Ráadásul imásom a munkám, még ezt is fel kell dolgozni valahogy, hogy évekig nem jöhetek :( de a baba az első, gondolom ha megszületik már kisebb gondom is nagyobb lesz a melón keseregni :)

2010. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szia,


én úgy terveztem, hogy végig dolgozni fogok és ha lehet innen megyek szülni :) de nem így lett... a 27. héten elkezdtem nyílni és a doktornőm haza parancsolt. hát az elején nem is tudtam mit csináljak magammal, sosem voltam az az otthon ülős típus. de aztán szépen hozzá szoktam, hogy teszek-veszek, nagyokat sétáltam, jókat főztem, pihentem, találkoztam a barátaimmal, igyekeztem felkészülni az előttem álló időszakra :)


Ági

2010. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én a 32. hétig dolgoztam, és én is paráztam, hogy mit fogok csinálni. De állati jól elfoglalom magam. Egy háztartásban, ugye mindig akad tennivaló... Közeledik a karácsony, nagy séták, elolvasatlan könyvek, régóta halogatott találkozások, konyhatündérkedés stb.

Boldog babavárást! 35 hkm

2010. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

29. hétig és már alig várom, mert már csak ezen a héten dolgozom :)

jól vagyok, csak egyszerűen már elég volt.

a lakásban van mit csinálni, nem csak a baba szobát kell kialakítanunk, hanem a nappaliban is lesz változás. most fogunk elkezdeni vásárolgatni a babának. és ha mindezekkel megleszünk, akkor a hobbijaimmal leszek elfoglalva, vagy megnézek jó filmeket, elolvasok pár könyvet amire eddig nem volt időm. azt hiszem el fog repülni ez a maradék pár hét, hónap.

2010. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én a 10.héttől nem dolgozom,sajnos nem bírtam,sokat görcsöltem,és rosszul voltam,ráadásul fizikai munkát végeztem.Majdnem 3 hónapja vagyok itthon.Mostanában kezdem picit nehezebben viselni,és hol van még a vége?????

Most egy picit jobb,hogy jön a Karácsony,jobban lefoglalja magát az ember,na meg netezés,fórumozás,könyvek,dvd,de nekem pl.a férjem is nagyon sokat dolgozik,úgyhogy néha picit magányos vagyok.Másrészről meg próbálom kiélvezni ezeket a semmitevős napokat-heteket-hónapokat,hiszen pár hónap múlva búcsút mondhatok nekik :)

2010. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére bírtam, így a 35. hétig tudtam dolgozni (ülőmunka), a maradék időben pihentem, olvastam, babaruhát mostam. A 39. hét felé már egyre türelmetlenebb lettem, nekiláttam ablakot mosni, festeni, de a kis kópé csak a 41. héten bújt ki.
2010. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7 hetes terhes voltam amikor elmentem táppénzre. Nem bírtam dolgozni, dajka vagyok. Cipelni kellett a nehéz ételes kondérokat, fertőzésveszély a gyerekektől. Elvoltam teltek a napok, tv-ztem és sokat aludtam. Sétálgattam ilyenek.
2010. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is a 7.héttől mentem táppénzre.Fizikai munkát csináltam és már a helyzet sem volt túl jó a munkahelyemen.Inkább pihenek én is kiélvezem a semmittevős napokat de nekem igy még gyorsabban telik az idő.Mindig találok valami elfoglaltságot itthon.Te is babát vársz?
2010. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én pont Karácsonyig dolgozok még.Akkor 31 hetes leszek,de már nagyon várom,hogy vége legyen a munkának.

Utána csak a babára akarok koncentrálni és persze magamra amig meg nem születik.Még kell neki vásárolgatni,cuccait mosni vasalni,meg mindent elrendezni,hogy február végére mikor megszületik minden rendben legyen.

2010. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!