Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyermeknevelés? Mennyiből?

Gyermeknevelés? Mennyiből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy nektek 1hónapba mennyi pénz van,tehát milyen anyagi háttérre vállaltátok a gyermeket?
2010. dec. 15. 08:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Alföld,Csongrád-megye!
2010. dec. 15. 09:38
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi megyeszékhelyen lakunk. Férjem kb. netto 250ezer Ft-ot keres/hó, ez most le fog csökkeni mert kényszerűségből kell munkahelyet váltania. én még most is dolgozom (32 hetes vagyok), én netto 160ezer Ft-ot viszek haza. Van félretett pénzünk, de ahhoz nem nyúlunk mert nagyobb lakásra gyűjtünk.

Saját lakás és saját autó van. Hitel is van, a havi fizetésből kb. 100/150ezer a hitel+rezsi.

2010. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell költeni hitelre,rezsire,kajára,a babára.Számolj a babára havi 20.000-40.000-et attól függően hogy az első időkben tápszeres vagy anyatejes lesz.
2010. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
300 körül lesz , de később nehezebb lesz ezt beosztanunk, mert szeretnénk saját autót (első autó - magas lesz a biztosítása, plusz egyéb költségek is felmerülnek.) hitelünk szerencsére nincs, bízom benne, hogy ki tudunk ebből úgy jönni, hogy pl. nyaralásra is fussa. tapasztalatom nincs, hogy egy gyerekkel mennyivel nehezebb, de jelenleg, hogy ketten vagyunk, nem panaszkodom.
2010. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor Anyukád fizetését is vedd bele, gondolom megosztjátok a rezsit,meg a vásárlást. nem egyszerű, de ha ő is be tud segíteni, akkor talán nem lehetetlen.
2010. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is Csongrád megyében lakunk,úgy látszik itt "gyakoribb" a rossz anyagi helyzet.... :(((((

Párom eddig keresett havi átlag 70.000Ft,de pénteken leépítés miatt elküldték! :((((

Én most kapok 40.000Ft.t.szülés után kb 53.000Ft-t,és tovább nem tudom....Ötletünk sincs hogyan tovább.....

2010. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mi Szabolcsban lakunk,párom 90et keres,gyedem 60 körül lesz,és reménykedünk,hogy ne legyen leépítés...
2010. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Számolgatok,számolgatok de nem tudom hogy osztjuk majd be.Sajnos az biztos hogy vagy az én anyumnál vagy párom szüleinél kell maradnunk :(

70ezer marad kb amit be kell osztani a

-gyerekre

-kajára

-anyumnak adni vmennyit

-és persze nekünk is kell ruházkodni,hacsak hébe-hóba de akkor is


remélem azért nem lehetetlen,de most elszomorodtam hogy sokan 150-200ezerből gazdálkodnak...

2010. dec. 15. 12:29
 19/24 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy írtam már,de hiába van 160.000 Ft bevételünk ha sok a kiadás is.Ebből az összegből maximum 60.000 Ft-unk marad,amiből be kell vásárolnunk:

- egész hónapra kajára

- babának,ami kell

- tankolni is kell(sajna nélkülözhetetlen)

- és fel kell készülni a váratlan kiadásra

- valamint gyűjteni belőle,hogy következő évre tudjunk fát venni.


Nem sok,de be kell osztani.Így sajnos nagyon úgy néz ki,hogy sohase fog összejönni,hogy saját házunk legyen! :(

Ettől el vagyok keseredve.Főleg,hogy após mindig a fejemhez vágja,hogy nincs semmink.Neki már ennyi idősen volt saját lakása!(csak elfelejti,hogy 3 gyerek után kapták az önkormányzattól anno.Ma már alig van ilyen)

De ez van.Megpróbálok majd ezen változtatni,ha majd 2 év múlva vissza megyek dolgozni! :D

2010. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%
Nekünk jelenleg havi 5-600.000 a fizetés+egyebek (Gyed, családi), januártól ez az adóváltozás miatt jelentősen nőni fog, ha meg nyáron én is munkába állok, akkor annak a duplája lesz a pénz.
2010. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!