Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyiből jön ki kb a babakele...

Mennyiből jön ki kb a babakelengye?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom kinek mennyi pénze van de én 100ezerböl bevásárolok!igaz van ami nem uj pl. kiságy hordozó!!!!
2009. szept. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Én is kb. 100-at számoltam össze, persze inkább olcsóbb (de főleg új) dolgokat veszünk. Nagyon nagyok az árkülönbségek, pl. új babakocsit lehet venni 30-ért is (ami tökéletesen megfelel minden igényünknek), meg 180-ért is. Egyik ismerősünk 350-et költött, szóval ha a legdrágább dolgokat veszed, a többszörösét is kiadhatod. Kinek mennyi pénze van - ezt már leginkább az anyagiak szabják meg.
2009. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly 150 ezer volt minddennel együtt. Ebből a babakocsi, és a kiságy volt össz. a kettő 90 ezer. A többi 60-at a további szükséges dologra költöttem, de vettem egy mellszívót is pár ezerért. Ha kaptok jó állapotban lévő használt kiságyat, és babakocsit, azon sokat lehet spórpolni, már én is megbántam, hogy újat vettem mindenből, mert alig használtuk, és fele annyiért sem tudom majd eladni. Sztem nem érdemes újat venni babakocsiból, és kiságyból!
2009. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyon attól függ, mit veszel újat, azt mennyiért veszed, mit kapsz használtan a rokonoktól, stb. Mi használt babakocsit vettünk használt hordozóval, de 120e-ért (Quinny Buzz), ezt leszámolva ruhástul csak a baba cuccai kb 160 ezer forintba kerültek, de nem kaptunk semmit a családtól, úgyhogy minden ruha új volt, még a sterilizálót és a cumisüveg melegitőt vettem használtan Vaterán. Ebbe benne van a lázmérőtől a mellszivón keresztül minden.
2009. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Bár én még nem vettem semmit, már mindent elterveztem:)

Babakocsi új, 40.000, kiságy új, 12.000 (néztem használtat, de postaköltséggel ugyennyi lenne, szóval nem érné meg nekünk), pelenkázót pedig apa rakja össze bútorlapból. Autósülés új 25.000 (ezzel nem játszom, hogy használt legyen, mert a gyerekem élete múlhat rajta). A vége olyan 160 körül lesz, de mi ruhát kapunk, abból egy darabot sem kell venni.

2009. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát az tényleg attól függ miből milyet veszel újat vagy használtat, márkásat(bár ez nem mindenből jelent jobbat is) vagy sem. Nekünk kb. ennyibe kerültek a dolgok:

Babakocsi hordozóval:50.000.-

Kiságy és pelenkázó (2 évet használt): 15.000.-

Kád, kád állvány, kisolló, vízhőmérő, kifogó meg ilyesmink: kb. 15.000.-

Ágynemű garnitúra, baldachin vas: 10.000.-

Kb. 10 db kis ruhák (rugi, body):10.000.-

De még szeretnék egy pár kis ruhát venni ahogy számoltam kb. 15.000-20.000.- lesz.

Szeretnék mellszívót meg egy-két dolgot is venni, de erre nem hiszem, hogy már lesz pénzünk.

Ja és még a kórházi csomagom sehol sincs az sem lesz éppen kevés.

2009. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
szia én kb 60ezret költöttem mindennel együtt babakocsink használt hordozó használt 1 éves sokat sporoltam rajtuk sok rucit kaptunk csak a kiságyat,az ágynemüt,matracot,néhány uj rucit ha orvoshoz megyünk,textilpelust meg törcsit vettem meg apróságokat pl:hajkefe,olló,stb.Pelenkázót is csak merev hátú kiságyra szerelhetőt veszünk majd,a többit meg hagyom a keresztanyjára meg a nagyikra dédikre azok is hoznak sok mindent.Meg ha sok látogatód lessz azok is visznek hasznos dolgokat általában rucikat.A korházi csomagomba a legdrágább a betét az 1500ft volt azon kivül van egy kézi mellszivó,meg a wcre való papirtörlö,a többit meg a várandós mamacsomibol raktam be.szal nem keritek nagy faksznit mert 3 nap aztán kidobnak a korhibol ha minden oké.Jó babóvárást 37hetes km
2009. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Mi a vateráról vettük a legtöbb dolgot.

-A kiságy, a merev pelenkázó lap, a kiskád, az etetőszék volt össz 12000 Ft-ba.

- babakocsi hordozóval, teljesen új állapotban 15000 Ft

-Ágynemű:antiallergén töltetű, vadiúj, készítőtől huzattal: 2300 Ft.

-Rácsvédő: 320 cm-es, körbe éri a kiságyat: 1600 Ft, teljesen jó állapotban, hibátlanul.

-Babapléd, kifogó: teljesen új, egyszer sem használt: 2000 Ft

-Ruhák: a body-tól az overall-ig minden, ide veszem a hálózsákot is: 16000 Ft. Persze ebben vannak újak is.

Magamnak hasszorítós bugyi, szoptatós melltartó, bimbóvédő: 2800Ft.teljesen új mind.

Ami a kórházi csomagba vennem kellett köntöst, mert egyébként én nem szeretem, eldobhatós bugyit,Tena betétet, másik fajta betétet papír wc-ülőt, stb. Ez sem volt több 6000Ft-nál.

Na meg persze textilpelus, eldobhatós pelus, popsitörlő, mellltartóbetét, stb: 6-8 E Ft.

Még vennem kell köldökápolós cuccot, abból is géz van és hintőpor, fürdetőszert, lázmérőt és egy sima régi fajta mellszívót még szeretnék, de szerintem ezek is kijönnek max. egy 10-esből.

2009. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Sok dolgot tényleg érdemes használtan megvenni(én is így lettem volna vele de mi még akarunk egy babát)ezért az uj dolgok mellett döntöttünk,mert a használt nem biztos,hogy a második gyerek is tudja használni.nekünk:

babakocsi:70.000

babyhordó:20.000

kiságy:35.000(mindennel)

Ruhák:10.000

kiskád+álvány.15.000

És még sok minden hiányzik.és a kórházi csomag.

2009. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A ruhákat és a mindennapi dolgokat leszámítva 8pl. tisztálkodási szerek) szerintem olyan 60ezerből ki lehet jönni. A ruhákat meg nyugodtan vedd használtan, most még nagyon gyorsan nő a pici, egyszerre kinövi őket.

Itt van egy babakelengye táblázat árakkal, linkekkel, én érdekesnek találtam: [link]

2010. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!