Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9,5 hetesen vérzés kezdődött,...

9,5 hetesen vérzés kezdődött, mitől lehet?

Figyelt kérdés

9,5 hetes terhes vagyok. A 6.héten már volt egy pár óráig tartó pecsételő gyenge halványpiros vérzésem, akkor rohantunk a kórházba, gyors UH - minden rendben volt. El kellett kezdenem szednem Duphastont + Rutascorbin tablettákat. Az UH-s szerint egy hajszálér pattanhatott el. A Duphaston tabletta elfogyott múlt hét pénteken, hétfőn voltam orvosnál, aki mindent rendben talált és javasolta, hogy szedjem továbbra is a Duphastont biztos, ami biztos alapon a 12.hétig. Úgyhogy 3 nap elteltével tegnap ismét elkezdtem szedni. Ma reggel óta megint van vérzésem, igaz nem erős, a bugyin sem látszik, csak a WC papíron. Fájdalmam és más panaszom nincs. A vérzés előtt (a 6.héten és most is) nagyvécén voltam - lehet összefüggés? Teljesen kétségbe vagyok esve, dokihoz legkorábban este tudok eljutni. Valakinek volt esetleg hasonló panasza? Tudom, hogy a Duphaston okozhat vérzést, de szerintem nem attól van. Ha vetélés lenne, szerintetek a 9.héten milyen tünetekkel járna? Előre is köszi a válaszokat!!!

(Előző terhességem 4 éve teljesen problémamentes volt.)


2010. dec. 16. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

én bizakodom hogy azért lehet mert néhány nap kimaradt a duphasonnal, ezt elvileg fokozatosan kell letenni, de most újra kezdted s reméljük minden oké lesz.

2010. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját dokid csak este rendel, akkor én a helyedben elmennék az ügyeletre. Ha ott azt mondják, minden rendben, akkor ahogy magamat ismerem mennék este is a saját dokimhoz. Szerintem fontos lenne megnézetni magad szakemberrel, nehogy ezen a néhány órán múljon valami megfordíthatatlan. Én drukkolok!
2010. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én 10.hétben vetéltem el.Semmi előjele nem volt kicsit véreztem pár csepp az is inkább barna folyás aztán rohantam a dokihoz.Irt fel valami gyogyszert,hogy ne vérezzek de este elöntött a vér.semmi fájdalmam nem volt,még akko sem.ne várj azonnal menny orvoshoz,vagy feküdj amig nem jutsz el hozzá.Sokan véreznek és nem történik semmi a babával.valoszinű veled is ez van,de jobb félni mint megilyedni
2010. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha azt írod,hogy nagywc után volt,akkor lehet aranyér,az erőlködés miatt.nekem is volt pár hete,h picit véres volt a papír,de tudtam,h az erőlködés miatt.menj el orvoshoz mindenképp,csak nyugtatásból írtam.
2010. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Én az 5. héten erültem kórházba vérzéssel, ott felírták az utrot, majd az orvos, akihez járok, attól megkrédeztem ezt miért kell szedni, mert elég sok kockázata volt a betegtájékoztatón, s annyit mondott, a babának nem lesz baja tőle, különben nem írnák fel. De ha sárgatest elégtelenségem van, jót tesz, a baba úgy megmaradhat. Ha nem az s el akar menni, el fog. Egészséges a babám. 12 héten mindent rendben találtak, csökkentették az adagot, s egy hét múlva ügyeleten kötöttem ki. Ismételt uh-t kértek, majd az orvos tanácsára vissza állítottuk az adagot s a 14. héttől csökkentettük. Azóta semmi gond. 34 hetes km.
2010. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos külföldön vagyok, késő délután érek csak haza. Itt ha nem muszáj nem megyek orvoshoz. Próbálok bizakodni, de olvasom, hogy nem feltétlenül jár fájdalommal a vetélés :-(((

Nagyon félek, egyelőre még az orvosomat sem értem el, csak bízom benne, hogy este fogadni tud. Ha nem, akkor megpróbálkozom a kórházi ügyelettel.

Az aranyeres vérzés is érkezhet hüvelyből? Bocs ha hülyeséget kérdeztem vissza?!

2010. dec. 16. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Az aranyeres nem jöhet hüvelyből.csak azért írtam,mert mondtad,h nem lett véres a bugyid,meg nem is jött vér,csak nagy wc után volt a wc papír véres!azért gondoltam,h erőlködés miatt,mert nekem attól vérzett,de ugye a fenekemnél.
2010. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem biztos, hogy hüvelyi a vérzés, mert ha kicsit beljebb törlöm, akkor látszódik a vér. Tehát biztos nem a fenekemnél. Pedig már kezdtem bizakodni, hátha attól :-(((
2010. dec. 16. 12:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Duphaston mellett nekem 3x is volt ilyen vérzésem, amit leírtál. Nekem végül semmi probléma nem lett. Már 16 hetes vagyok, 2,5 hete nem szedem, és azóta nincs vérzés.
2010. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kérdező és válaszolok a babáitok megmaradtak végül,egészségen megszültetek?
2021. okt. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!