Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki dohányzik a terhessége alatt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam még olyannal aki le merte volna írni, hogy IGEN ÉN.

Egyébként biztos van, amikor a szülőszobán voltam az egyik szülő nő átlag félóránként ment ki rágyújtani.

2010. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy névtelen oldal nem kellene félniük megmondani csak kiváncsi lennék.Hogyha van akkor miért dohányoznak,nem féltik e babát hasonlót.Én nem elitélésből kérdezem.
2010. dec. 16. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Én az elején lemondtam róla, de aztán jöttek a vizsgák, és a 9 hónap alatt, körülbelül 10-12 szál cigit szívtam el. De persze, naponta 1et..ekkor lehettem 4 hónapos talán. Utána nem. Most is szoptatok még, de nagyon nagyon kívánom, de tudom, hogy az nem a 100%-ig legjobb a babának...

Viszont én sem ítélem el azokat, akik dohányoznak a terhességük alatt, mert az ő gyerekük. Én is megtettem párszor, de erőt vettem magamon és kibírtam. :)

2010. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17 hetes vagyok.A baba miatt raktam le,azóta nem szívtam,de nagyon rá tudnék gyújtani.Amúgy meg lehet állni.Pár szál nem hiszem,hogy gondot okoz (batrátnőm végig dohányzott,és nem lett baj) de pár szálért meg sztem nem is érdemes rágyújtani.
2010. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én nem dohányoztam soha, de sajnos, több mint 100 napig "éltem" a koraszülött osztályon, ahol azért voltak rendesen, akik a dohányzás káros hatásai miatt szültek meg pl: 34. hétre 1200 grammos babácskát, mert elöregedett a méhlepény a cigi miatt és a baba sorvadt(bocsánat a kifejezésért, de így mondják). Volt olyan, hogy az öt ágyas korás szobában mindenki dohányzott!! A legszomorúbb az volt, hogy ezek a babák már méhben nikotin függőkké lesznek és szülés után remeg a kezük, mint egy régi bagósnak. A doktornő mondta is, hogy anyuka fejjen már egy kis cigis tejet, mert a baba ki van akadva... :( Nagyon szomorú!!
2010. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
van olyan is.
2010. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andrea1987 ***** válasza:

Én is cigiztem elég sokáig,de amikor megcsináltam a tesztet és 2 vonal lett rajta,azonnal megszabadultam a cigimtől,ami még ott volt a kabátom zsebébe.Nem is kívánom,sőt a párom mellett hányingerem van, amikor rágyújt.Gondolni kell arra a kis életre,ami odabent fejlődik!

12hkm

2010. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Csatlakozom azon táborba,hogy amint kiderült,hogy babát várok letettem a cigit!Őszinte leszek egyszer nagyon de nagyon felidegesítettek na akkor elszívtam egy cigit,de azóta se többet!Eleinte nagyon hiányzott és rámtört az érzés,hogy milyen jó lenne rágyújtani de akkor sem gyújtottam rá mert tudtam azt,hogy azzal a babámnak ártok vele!4 évet küzdöttünk a piciért és többet ér Ő mint egy szál cigi.Ez a hű de rágyújtanék érzés el is múlt!Meg is jegyezték többen,hogy de könnyen abba hagytam!A gyerekemért mindent megteszek!

2010. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az egyik barátnőm anyukája végigdohányozta mindkét terhességét, mindkét gyerek koraszülött volt, a lány emiatt súlyos cukorbeteg lett, folyamatosan inzulininjekcióznia kell magát. én igenis elítélem azt aki dohányzik terhesen, mert tönkreteheti a gyereke egész életét vele. Ha neki fontosabb a cigi, ne vállaljon gyereket
2010. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!