Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn megyek AFP vizsgálatra....

Hétfőn megyek AFP vizsgálatra. Tudom, hogy nem szabadna negatívnak lennem, de ha kiderülne, hogy a baba beteg, akkor hogy szakítják meg a terhességet?

Figyelt kérdés
Jobb ha mindenre felkészülök.
2009. jan. 22. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

szia!

sima altatás,és abortusz!!! de még azelőtt nagyon sok vizsgálatod lesz,mert nagyon nem megbízható,és sokszor ad téves eredményt!!!

de ne is gondolj ilyenekre,minden rendben lesz!!!

2009. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A felülről végzett abortuszok leggyakrabban alkalmazott módja az ún. hysterotomia. Ezt fejlettebb magzatok esetében használják. Nem más, mint egyfajta korai császármetszés. A nő méhét sebészeti módszerekkel felnyitják. A magzatot kiemelik a méhlepénnyel együtt. Mások elvágják a baba köldökzsinórját, amikor még a méhben van, így nem kap oxigént, és megfullad. Mivel ez a beavatkozás a terhesség késői szakaszában lehetséges, a hysterotomia indokai a következők lehetnek:


* Olyan magzati rendellenesség, amellyel a magzat a megszületése után nem lenne életképes. (Mindez csak a terhesség 18-20. hetéig elvégzett genetikai, illetve ultrahang vizsgálat során derül ki.);

* Ha a genetikai, vagy a fejlődést veszélyeztető, ártalmak valószínűsége az 50%-ot eléri (például értelmi fogyatékosság különböző esetei, Down-szindróma).

* Az anya életét veszélyeztető egészségi ok miatt.

2009. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszeres eljárással: Gyógyszeres vagy lamináriás méhnyak tágítás után infúzióval a méh, szüléshez hasonló, összehúzódását váltják ki, ezáltal megszületik a nem életképes magzat. Mivel ez hosszú ideig is eltarthat, fájdalomcsillapításra is szükség lehet. Ez az eljárás az egész szervezetre megterhelő, ezért csak nagyon indokolt esetben hajtják végre.
2009. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem volt cvs-ed?
2009. jan. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Bocsi megcseréltem a sorrendet, először szoktam nyugtatni, csak utána írom a tényeket.

Az utolsó két válaszban találod, mi van a 12hétnél nagyobb, életképtelen magzatok esetében.


Ami az eredményt illeti, egy az AFP után jön az UH, amin "leltárt" csinálnak, jobb kisujj rendben, orrcsont rendben... Stbstbstb. Sosem lesz 100000%os pontos az eredmény, lehet a leleted(afp) normálisnak mutatja a picit, a doki átsiklik rajtad, és mégis beteg a pici.

Ha sajnos nem jók az eredmények, mire az asztalra raknak, és megszakítják a kérésedre a terhességed, addig vagy 350féle vizsgálatot megcsinálnak... "jóhogynemhalszbele" annyit. Igazából egy esetben nem kérdeznek, ha az életed múlik rajta... de ott is...

De semmi baj nem lesz, ne aggódj.

(29én kapom meg az eredményem, 5én megyünk UH.... én is félek, de nem kell, jól van, ha beteg már nem élne, így vagyok vele, és ha beteg is, hát nem tudom, nem hiszem, hogy megölném)

Kitartást

2009. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is azon filóztam, hogyha beteg is lenne képes lennék-e bántani. Attól tartok nem.
2009. jan. 22. 17:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát elég ijesztő hozzászólásokat olvashattál, de azért egy sima, még időben elkapott abortusz nem ilyen durva.
2009. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező el ne olvasd! KISMAMÁK UGORJATOK!!!! DURVA!!!

Kedves utolsó!

Ezzek nem durva ijesztgetések, egy 20hét körüli babáról beszélünk, akit csak úgy nem tudnak kivákumozni, 11hetes volt a babám amikor az asztalra tették, szétszaggaták, csak így tudták kiszedni, mert majdnem akkora volt mint egy hüvelykujj... Szerinted egy 16cms babával mit kéne tenni, aki már csontos, hogy "szimpla" abortusszal megússza? Vagy neked mi a szimpla abortusz?

2009. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bocsi kirohantam itt neked, sokak "örömére"


Sajna ilyen idősen valahogy nem vinne rá a lélek, hogy megszakítsák a terhességemet, függetlenül attól, hogy ilyen, olyan baja van. Sok olyan intézmény van, ahol tanítják a sérülteket, családdal persze, nem azt mondom, hogy azonnal bedugnám valahová, de fejlesztő központokba elvinném, az fix, mert nem reménytelenek...


Még egyszer ne aggódj a picike jól lesz, van... a válaszokat olvasd át, de neked nem kellenek majd:)

Boldog babázást

2009. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Hogyan szakítják meg a terhességet kérdésre, nem biztos, hogy ilyen választ kellett volna adnod egy aggódó kismamának, ez a véleményem továbbra is.

Főleg nem úgy, hogy csupán egy megbízhatatlan Afp vizsgálatra készül menni, és jelenleg még egyáltalán nem biztos, hogy szüksége van ilyen DURVA FEJTEGETÉSEKRE!

Nem tetszett a hozzászólásod, ennyi az egész.

2009. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!