Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsra volna szükségem.15...

Tanácsra volna szükségem.15 hetes terhes vagyok, dohányzásal kapcsolatos gondok?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek, egy irodában dolgozom, ahol rajtam kívül, naponta ,7 kolléganő folyamatosan (napi 8 órában kb 10-15 cigit szív el). Én is dohányoztam a terhességem elött, de igyekeztem napi 1-2 szálra csökkenteni, így képtelenség leszokni is, és a napi belélegzett füsttől nonstop öklendezem...A megoldásuk az volt, hogy menjek ki, ha nem tetszik, sajnos külön irodára nincs lehetőség, a munkámat sem szivesen hagynám abba, az orvosom sem tud mit tanácsolni. Véleményeket, tanácsokat várok. Köszi előre is
2010. dec. 19. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szabad cigizni az irodában?

Nincs dohányzásra kijelölt hely?

Főnök mit mond?

És még egy...ha kimégy, hogy dolgozol?

2010. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Táppénz ha más megoldás nincs. De szerintem a munkaügynek megemlíthetnéd h nincs dohányzásra kijelölt hely..
2010. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem két választásod van: szólsz a főnöködnek, hogy a kismamáknak joga van ahhoz, hogy a magzatát olyan munkahelyi környezetben hordhassa ki, ami egyikük egészségét sem veszélyezteti. Tehát sürgősen találjon megoldást a problémára. A másik, hogy elmész táppénzre. És hagyd abba teljesen a dohányzást, azt az 1-2 szálat is tedd le valahogy, akármilyen nehéz is. Egyrészt azzal is rengeteget ártasz a babádnak, másrészt nem leszel valami hiteles a környezeted szemében, ha őket arra kéred, ne dohányozzanak, Te viszont elszívod a napi 1-2 száladat.
2010. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez valóban nehéz helyzet. Beszélhetnél a főnökkel, szinte biztos vagyok benne, hogy amit ők tesznek, az a szabályellenes!!Viszont számíts rá, hogy magadra fogod haragítani őket, a gyerekért megéri!!:)
2010. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
És igen, ha másért nem, a hitelesség miatt próbáld elhagyni a maradék egy-két szálat is!Csak akkor fognak komolyan venni, ha látják, ugyaneszt te is megteszed magadért.
2010. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pénteken beszéltem a fönökkel, de pechemre ő is nagy dohányos, egyébként kijelölt hely az van, az udvaron, csak az a kifogás, hogy ilyen hidegben nem mennek ki, a másik dolog meg az, hogy ők is alaposan elmaradnának a munkaval, ha 10percenként kirohangálnak cigizni. Az nőgyógyász nem javasolt táppénzre, itt nálunk csak az a megoldás hogy veszélyeztetett terhesnak nyílvánítsanak, ahoz meg nem tudom mit kellene tenni.
2010. dec. 19. 12:18
 7/15 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Ha mondod neki ezt h dohányoznak az orrod alatt akkor sem ír ki táppénzre? Nekem nagyon stresszes volt a munkám, engem simán kiírt táppénzre. Talán próbáld meg ezt mondani neki.
2010. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem is értem...a nem dohányosok jogai védelmében ma már tilos irodában dohányozni...

Nem tanácsolom, hogy tegyél ilyesmit, de joggal perelhetnéd be az egész céget -e miatt.

2010. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy állami intézmény,...
2010. dec. 19. 14:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmm..hát így még elkeserítőbb:(

Akkor már csak az emberségességben bízhatsz, a szép szó csak segít, ha megkéred őket, hogy ha nem is ki, de menjenek egy kicsit távolabb tőled...itt körülöttem minden dohányos nagyon figyelmes, pedig én is dohányoztam a baba előtt...de ehhez tényleg az kell, hogy te se dohányozz, mert akkor joggal mondhatják, hogy "bort iszik és vizet prédikál".

2010. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!