Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok nyakiredő vizsgálaton?

Voltatok nyakiredő vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Én ma voltam, 13 hetes terhes vagyok, és a doki nem tudta megmérni a redőzetet. És amikor kérdeztem, hogy mi ennek az oka, azt mondta, nem tudja.

Adott egy új időpontot holnap utánra. Akkor 1 másik doki lesz, remélem, neki sikerül.

Ami viszont nagyon furcsa volt szerintem, hogy a hasi ultrahanggal nem találta a babát, csak a hüvelyembe helyezettel. Pedig a baba 74,3 mm!!!


2010. dec. 21. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem itt a dokival van gond,mert azért egy annyira ősi uh gép nem lehet amivel ne látna hasin egy 13 hetes babát. Egyébként nem értem miért 13 hetesen csinálnak egy olyan vizsgálatot amit 12 hetesen kellene.....

2010. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mert mostanra voltak képesek időpontot adni.

3 hete voltam a kórházban, akkor nem működött a számítógépes rendszerük, nem tudtak regisztrálni...

2 hete kaptam időpontot múlt hétre. Azt hittem, hogy akkor csinálják meg a vizsgálatot, de akkor adtak 1 papírt, hogy csak nyakiredő vizsgálatot kérek-e, vagy vérvételt is. És adtak egy időpontot 21.-ére.

Megvárom a csütörtököt, ha akkor is bénáznak, akkor elmegyek a nőgyógyászhoz, és megkérdezem, mit csináljak? Lehet, egyszerűen kórházat fogok váltani, nem tudom...

2010. dec. 22. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a leírtak alapján biztos nem a babával van a gond....inkább az orvossal(okkal)...Írd meg majd hogy mi lett az eredmény!
2010. dec. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyakiredő vizsgálat eredménye 13 hét 6 napig értékelhető, reméljük, hogy időben meg tudják neked csinálni!

Egyébként az én orvosom is hüvelyi ultrahanggal csinálja a 12 hetes vizsgálatot automatikusan, csak az utána következők hasi ultrahangok.

Szorítok, hogy minden rendben legyen!

2010. dec. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobb lenne gyorsan inkább szonográfushoz menned. Ne lepődj meg, ha visszamész a pancserekhez és rossz eredményt mérnek.

Szép kis pechsorozat... :(

2010. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tegnap délelőtt voltam a nuchaszűrésen,1,1 mm az eredmény. Kopp-kopp, nem down-kóros. Nálam minden jól látszódott,rendesen megnézte. 12+2 hetes
2010. dec. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 12+3 hetesen voltunk a 12. heti uh-n, ahol is nézik a nyakiredőt. Nekem is hüvelyi uh volt, hasival felváltva, de a hasival nem látott olyan jól a doki, mert vastag a hasfalam..bár a nyakiredőt pont azzal tudta lemérni..

Amúgy elképzelhető, hogy a baba nem fordult a megfelelő irányba, nekem 20 percig próbálta lemérni a dokim, és mikor már feladtuk volna, akkor kegyeskedett befordulni a drága megfelelő irányba.1.1 mm lett...

De azt mondta a doki, hogy ha túl vastag a nyakiredő, akkor az látszik már az uh-n, mert állítólag lebeg a baba mögött, ahogy mocorog!

Keress másik orvost!

Nekem sztk-s a dokim, és mázlim van (kopp-kopp-kopp), a gépe is egész jó, valamint nagyon kedvesen áll hozzánk:)

2010. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Dec. 23.-án voltam újra, egy másik orvos volt, aki teljesen normális volt, és mindent elmondott.

Szóval az volt a baj, hogy a hasfalam túl izmos, és a hasi UH nem tud rajta olyan jól áthatolni. De mutatta, hogy a baba látszik, csak a nyakiredőt nem tudják a hasi UH-val megnézni. De vaginális úton nagyon jól látszott a baba, csak rosszul feküdt. Valószínűleg legutóbb is ez volt a gond. Szóval köhögnöm kellett, meg nyomkodnom a hasamat, hogy átforduljon. De 10 perc után végülis sikerült olyan pozícióba fordulnia a babának, hogy mérhető volt a redő, és minden rendben van! És azon kívül kaptam 6 UH képet is karácsonyra. :)

Szóval teljesen megnyugodtam!

2011. jan. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!