Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet szoptatni?

Terhesség alatt lehet szoptatni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki jön a kis tesó,de még a közel két éves kislányom a délutáni és az esti elalvásnál igényli a cicit.A doki rákérdezett,hogy szoptatok-e még és én letagadtam.Elég bunkó is volt,mert mondta,hogy hát nem rég szültem,minek még a kis tesó és már nem akartam neki ezt is őszintén bevallani.Bár azt hozzá teszem nem hozzá fogok járni,ha terhes vagyok.Szóval mennyire veszélyes ez?Mert már hallottam mindenfélét.
2010. dec. 26. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nyugodtan lehet. Úgysem szopik már nagy mennyiséget. :)
2010. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Kár volt letagadnod, nem véletlenül kérdezett rá. Nem ajánlatos, főleg az első 8-12 hétben tud gondokat okozni. Amúgy télleg bunkó volt, mi az, hogy máris jön a kistestvér? Semmi köze hozzá.
2010. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de gondolom a következő januári vizsgálaton ezt egy másik orvosnál helyre hozhatom ugye?
2010. dec. 27. 00:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes a szoptatás, nincs kimutatható összefüggés a korai vetélés és a szoptatás között. A méhnek ebben a korai szakaszban még igen kevés oxitocin-receptora van, a szoptatás hatására alig vagy egyáltalán nem húzódik össze. Az én dokim csak annyit jegyzett meg, hogy megterhelő lesz egyszerre terhesnek lenni és szoptatni, de nem rigatott vetéléssel. Többeket is ismerek, akik több hónapos korukig szoptattak, és nem egyet, aki végig szoptatott. Nem vetéltek el.


Tényleg bunkó a doki. Mi köze hozzá?


Én 9 hónapos tesó mellett vagyok 8 hetes terhes, és szoptatok. Olvasnivaló:

[link]

2010. dec. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,aranyos vagy utolsó válaszoló:-)
2010. dec. 27. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!