Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szellemileg beteg egy...

Ha szellemileg beteg egy baba, az kiderül még a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Úgy értem afp-vel,vagy uh-al.
2009. jan. 26. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem,a legtöbb esetben csak a durva látható agyi elváltozást veszik észre,de azt sem biztos.

Az esetek nagyrészében a fejlődése során van visszamaradás,így derül ki.Van,hogy csak nagyobb korban lesz egyértelmű,hogy baj van.Sajnos ezt előre nem lehet megmondani.(fogyatékosintézetbe dolgoztam)

2009. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Vannak genetikai betegségek pl. Down kór, ami szellemi fogyatékossággal is jár. Nyilván ezt fel ismerhetik terhesség alatt, és ennek tudatában dönthet a baba megtartásáról az ember. A szülés közbeni sérülés vagy oxigén hiány is sok problémával járhat, de ezt nyilván nem lehet előre diagnosztizálni. A más okot nem hiszem, hogy bármilyen módon diagnosztizálni lehet.
2009. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben.

A nagyon durva elváltozások láthatók, vagy a kromoszóma rendellenességek szűrhetők (nem mind).

És rengeteg olyan ártalom van, ami a szülés közben, vagy után okoz értelmi fogyatékosságot.

Ahogy fejlődik egy baba, úgy vehetők észre a problémák.

Ne aggódj!

34 hetes

2009. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Jaj, ne is gondolj ilyesmire.

Amúgy nem derül ki sajnos.

Van a családodban esetleg beteg (fogyatékos ember)?

Mert ha igen, akkor a genetikai tanácsadóban szokták latolgatni az esélyeket, ha jól tudom.

2009. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak jelek: pl. mickofephal (kisefejú, olyankor az agykoponya kicsi) vagy hydrocephal (vízfejűség) vagy a down szindróma... de ezeknek mindig megvan az okuk. Pl. a microcephalnak lehet a toxoplazma, a hidrocephalnak valami agyi fejlődési rendellenesség, a down-nak egyértelmű... ne izgulj. Nagyon-nagyon ritka az, hogy minden rendben a terhesség alatt is, a szülsé alatt is és mégis szellemileg fogyatékos egy gyerek. Gyógypedagógus vagyok.
2009. jan. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!