Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltöttem a 34. hetet!...

Betöltöttem a 34. hetet! Nagyon félek a szűléstől! Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Keress rá erre a kérdésre. Mert ez nem tudom már hanyadik ilyen...
2009. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az lenne abnormális, ha nem félnél. Természetes, hogy félünk az ismeretlentől, de tudj meg minél többet a szülésről, és nézz szembe vele. Ezen túl kell esni, sőt, nem is szabad úgy felfogni, mint egy kötelezően elvégzendő feladatot, hanem készülj rá úgy, hogy életed egyik legnehezebb de legcsodásabb élménye vár rád. Ha felkészült vagy, azzal a tudattal mehetsz be a kórházba hogy nem érhet meglepetés. Ez talán segít.
2009. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én szerdán töltöm a 34. hetet én is félek a szüléstől vagyis inkább attól hogy minden rendben legyen és semmi komplikáció ne legyen. Te hogy érzed magad? Készülődéssel hogy állsz?
2009. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valóban annyi rémhír terjed a szülésről, hogy az lenne a csoda, ha valaki nem félne. Jól írta az előző válaszoló: nézz szembe vele. És ne túlélni akard, hanem átélni. Ha nagyon félsz, nagyon ideges vagy, akkor a tágulás is nehezen megy és elhúzódhat a szülés, ami miatt akár császár is lehet. Hagyd, hogy sodorjanak az események, bízz az orvosodban, magadban és a babádban!

Még pár hét és kezedben tarthatod a kisbabádat! Gondolj szüléskor arra, hogy Neki segítesz, hogy világra jöjjön és könnyítsd meg Neki ezt az utat azzal, hogy nem görcsölsz, hanem próbálj ellazulni, így hamarabb kitágulsz és megszülethet!

Az elsőnél én is nagyon féltem és nagyon elhúzódott. A másodiknál már tudtam mire számíthatok, sikerült egy nagyszerű orvost választani és a vajúdáskor igyekeztem nagyon elengedni magam. Mire beértünk a kórházba, már majdnem eltűnt a méhszáj, pedig nem húztuk az időt otthon.

2009. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Tulajdonképpen én is ettől félek!

Már nekem régen össze van pakolva mindenem! :)

És neked?

2009. jan. 26. 14:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is már majdnem minden a bőröndben van. Még hálóinget kell vennem 2 db ot, mert még csak kettőt vettem, meg Wc ülőkét, és steril vattát, aztán a többi már megvan:)A szoba kész a picinek?
2009. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szobát már kb 4 hónapja megcsináltuk! :)

Nektek hogy áll?

Kislány vagy kisfiú lesz a babó?

2009. jan. 26. 14:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor ti már jó időben elkezdtétek a készülődést!:)

Kisfiú lesz!

Nekünk a héten jön meg a szobabútor! De amúgy már minden más megvan, ki lett festve, szőnyegpadlózva, bordűr fent van, már vettem képeket a falra, még egy két apróság kell. De már nem igazán élvezem a bevásárlásokat mert nagyon hamar elfáradok. Ugyhogy a maradék egy két dolgot szerintem rendelni fogom a netről. Néztem hogy a Brendonból 5 nap alatt kihozzák ingyen! Neked fiú vagy lány lesz?

2009. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem kislány lesz!

Mikorra vagy kiírva?

Hol fogsz szűlni?

Azért csináltuk meg a babaszobát, mert úgy volt hogy be kell feküdnöm a kórházba és szerettem volna rendben látni! De szerencsére nem úgy alakult! :)

2009. jan. 26. 15:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Én 35,1 hetes vagyok, de nem félek a szüléstől. a természetestől. a császártól rettegek :(
2009. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!