Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titkos örökbeadás. Hogyan...

Titkos örökbeadás. Hogyan zajlik a szüléstől kezdve?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én a nyílt örökbefogadásról tudok neked mesélni..örökbe adó,vagy örökbe fogadó lennél?
2011. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Anyuka megszüli a babát, és általában már a kórházban hagyja. Onnan átviszik csecsemőotthonba. Alá kell írnia egy lemondó nyilatkozatot. Innen számolva, ha jól tudom, 6 hete van, hogy meggondolja magát. Az öröke fogadni kívánó szülők meg a Tegyesznél jelentkeznek. Alkalmassági, környezettanulmány, stb. Ha alkalmasnak minősülnek, akkor várólistára kerülnek. Ha van baba, akkor szólnak nekik. Ha szerencséjük van, pár éven belül.
2011. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Örökbe adó leszek. Nem tervezett baba, de abortuszt semmiképp nem szerettem volna csináltatni. Időközben sajnos az életemben is olyan változások történtek, amik miatt semmiképp nem tudnám vállalni a baba felnevelését :( Így most érdekelnek a lehetőségek.
2011. aug. 21. 14:43
 4/18 anonim ***** válasza:
4%
jaj istenem ojan szomoru ilyet halanni hogy valaki lemond a sajat gyerekerol!!!! remelem amikor meg szuletik a baba meg gondolod magad!!! menyel anya othonba!!p
2011. aug. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szép dolog tőled hogy így döntöttél!Gondolj arra,hogy biztosan egy olyan szerető párhoz fog kerülni,akik már régóta várnak egy csöppségre!!A menetét már leírták,6 heted lesz arra hogy esetleg meggondold magad,ill.egy lemondó nyilatkozatot kell tenned!Remélem jól döntöttél!
2011. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És a lemondó nyilatkozatot szülés után kell kérnem, vagy már előtte el kell intéznem a TEGYESZ-nél és azzal kell menni szülni?
2011. aug. 21. 15:51
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha még van időd, keress fel egy civil szervezetet is (nyílt örökbeadást tudják segíteni), mert sokkal de sokkal többet törődnek Veled és a Babáddal mint a tegyesz. alfaszovetseg.hu pl
2011. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Szia! Ha alapítványt keresel meg, akkor úgy már nem lesz titkos örökbefogadás, mert azok csak nyílt örökbefogadással foglalkoznak. A lemondó nyilatkozatot pedig megteheted már szülés előtt a gyámhivatalban (nem a tegyeszben), és nem kell az illetékesbe menned, tehát bármely gyámhivatalban.
2011. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2011. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Alapítványhoz azért nem mentem eddig, mert nem véletlenül döntöttem titkos mellett. De még átgondolom, nem olyan egyszerű, sajnos :( Mindenesetre a segítségeteket nagyon köszönöm!
2011. aug. 21. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!