Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszés után mivel...

Császármetszés után mivel lehet elősegíteni, hogy minél hamarabb el lehessen kezdeni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy császármetszéssel fogok szülni, és nagyon bánt, hogy így nehezebben és később lesz tejem. Milyen tanácsaitok vannak? Érdekelne minden információ és tapasztalat.
2010. dec. 29. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántson! Egyáltalán nem biztos, hogy később lesz tejed. Én császáros voltam és első perctől vígan szoptattam, amíg a szobatársan normál úton szült, és 2 napig egy csepp teje nem volt.

Egyébként tedd mellre majd gyakran a babádat. Ez a leghasznosabb amit tenni tudsz.

2010. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Mihez képest később? Aznap ,meg másnap nem fogsz szoptatni.És???
2010. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer szültem császárral, 4 éve és 3 hónapja.teljesen más okokból.mindkétszer azonnal beindult a tejem, nem is kevés..
2010. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Császárral szültem 4 hónapja és a mai napig vígan szoptatok. Tedd mellre a picit, amikor csak tudod, illetve masszírozgasd a cicidet. A csecsemős nővérek - jó esetben - segítenek, hogy kell. Nekem második nap lett tejem, addig a baba nagyon jól elvolt a kórházi cukros vízzel, pedig kis súllyal született. Annyira beindult a tejcim, hogy 3 hónapos korára simán megduplázta a születési súlyát.


Ne izgulj, nem lesz semmi baj, neked is ugyanúgy lesz tejed, mint nekünk. A természet tudja a dolgát, teljesen mindegy, hogyan jön világra a babád! :)


Boldog babavárást!

2010. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó nektek, én is császárral szültem, nagy babám lett 4520 gr-mal született, félórákat szoptattam, mégis éhes maradt, a tejem mégsem indult be. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, (én már így csinálnám). Ha mellre rakod sokszor a kisbabádat, de mégsem akar megindulni a tejed, ott van a kórházban az ipari mellszívó, azzal próbálj sokszor erőteljes ingert kifejteni, miután megszoptattad a babádat. Nekem már későn javasolták ezt, akkorra már szinte teljesen elapadt a tejem. A kórházban bezzeg nem mondták. Nem foglalkoztak azok semmivel se. Csak szülőszobán kaptam maximális ellátást.
2010. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez is csak egy tévhit, gondolom mindenkinél máshogy alakul, nem szabad általánosítani. Első kisbaba, és mindenki azt fújta, hogy eleinte gond lesz a szoptatással. Nagyon örülök, hogy vannak pozitív példák is. És nem fogyasztottatok semmilyen teát vagy homeopátiás szert?
2010. dec. 30. 07:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sürgősségi császárral szültem ikreket, előtte előtejem se volt. Az első pillanattól fogva tudtam szoptatni és csak 17 hónapos korukban választották el magukat.

Szerintem sem a műtét meglététől függ a szoptatás sikeressége. ;)

Sok sikert!

2010. dec. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én is császárral szültem.Nekem annyi tejem volt hogy a 3 napos babám 70mg-ot szopizott.De amúgy a tejem ugyanolyan sebességgel indult be,mint a szobatársaimnak.

Ha így belegondolok egyik ismerősöm lánya pedig természetes úton szült és nem indult meg a teje, se a kórházban sem pedig otthon.Lehet nincs is köze ahhoz hogy ki hogy szült?lehet akinek császárosan nem indul be annak ha simán szült volna se indult volna be.

Bocsi ha hülyeséget írtam,csak szerintem ez elgondolkodtató.

2010. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is császárom volt,de másnap már gyönyörűen tudtam szoptatni!Nem feltétlenül jön később a tej császárnál,ez egy nagy tévhit!
2010. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam később jött, 3., 4. napon, de a lényeg, hogy jött.


Vigyél be magaddal szopis teát, pl a Milupa: Milusan teáját, az instant, csak össze kell keverni, finom, üdítő szerű. Nagyon drága hosszú távon, mert a 900 ft-os doboz 2 napra elég, de az elején hasznos, utána meg egy-egy pohárral ittam a laktoherb mellé.

2010. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!