Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 császármetszés után merjem...

3 császármetszés után merjem e vállalni a 4. -et?

Figyelt kérdés
Gyermekeim 4, 2és fél illetve másfél évesek.Mivel nem köttetem el magam így megint terhes vagyok.A dilemmám annyi hogy nem tudom hogy megtartsuk e.Én szeretném,de félek is tőle. Vállalható e a 4. császármetszés,vannak e komplikációk?
2011. máj. 9. 13:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz kérdés. Szerintem ne is itt várd a választ, max. ha valaki jár erre, aki világra hozott császárral 4. gyerkőcöt. De ezt leginkább az orvos tudná megmondani, hogy mik a lehetőségek. Szurkolok neked, hogy ne legyen baj és megszülhesd a kisbabád, mert elvetetni egy egészséges gyermeket, biztos, hogy ki fogsz tőle készülni... :S
2011. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 kisnita ***** válasza:
77%
2011. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 kisnita ***** válasza:
75%

[link]

Ennek a videó végén az orvos olyan esetet is említ aki a 7. császár után is teherbe esett és semmi probléma nem volt, tehát nem hogy 4, de 8 császárt is lehet végezni. Persze azért a 8. nem túl gyakori... :)

2011. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mik lehetnek a 4. után vagy a terhesség közben a komplikációk? 6 hetes terhes vagyok egy hematómával a petezsákban.
2011. máj. 9. 13:32
 5/28 A kérdező kommentje:
A félelmem azért van mert nem tudnám elviselni ha esetleg a későbbiekben lenne a babának valami baja.Meg persze nekem itt van a 3 gyermekem akiknek még szükségük van anyára.
2011. máj. 9. 13:34
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem is a császárral lenne itt a gond...

Inkább azzal,hogy ki tudod-e hordani kockázat nélkül a terhességet így,hogy 4 éven belül 3x vágták át a méhed.Legutóbb 1,5 éve.Gyenge lehet az a heg....


Mindenképp beszélj erről orvossal,mert muszáj a kockázatokról megfelelően tájékozódnod.

2011. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Nagynéném 91-ben szülte az elsőt császárral, aztán másfél, max. két évente jöttek a gyerkőcök. 4 lett, de a negyediket nehezen viselte, a doki szerint kockázatos volt már, de ő nem tudta, nem akarta elvetetni. Agyon aggódtuk magunkat érte, de így utólag jó, hogy megtartotta, van 4 fantasztikus unokatesóm. De a negyedik császár után elkötötték... Nehéz kérdés, én most a második császárra készülök, de 3-nál megállok. Szerintem beszélj a dokiddal, és átgondolandó, hogy mennyit tudsz pihenni, mennyi segítséged van, mert a terhességed vége tényleg húzós lesz....
2011. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

A császárokról annyit,hogy simán bevállalható,három gyermeket már kihordtál,tehát a császárok után a sebed szépen hegesedett,nem nyílt szét,és a belső hasfalad is egészséges,hoszen akkor már a második,harmadik császárnál is gondok lettek volna.


A másik aggodalmadra az a válaszom,hogy az eddigi terhességeidnél nem volt haematoma vagy myoma a méhedben?

Ha volt,akkor tudod,hogy nincs semmi omoly baj.

Ha nem volt,akkor azt kell tudni a haematomáról vagy myomáról(tök mindegy melyik van,mindkettő jóindulatú),hogy ahogy nő a magzat szép lassan el fogja nyomni a haematomát és az bele fog simulni a méhfalba majd felszívódik.

Három gyermeket szültem,igaz természetes szüléssel,de mindháromnál volt myomám is és haematomám is,hol ez hol az.Ahogy haladt a terhességem előre,úgy tünt el a haematoma is.

Nem kell félned nem lesz semmi baj,vagy ha aggódsz,kérdezd meg a dokit,az a tuti:)

Nagyon boldog babavárást!

Egyébként én 7 hetes kismama vagyok a negyedik babóval:))

A legkisebbem 8 hónapos,szóval gyorsan jött a kistesó:))

2011. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
10%
Minek mégegy gyerek???A többi három is igen picike még...nem gondolod hogy az Ő rovásukra megy ha megtartod a 4.-et?szerintem így is nehéz három ilyen picike manócskával kellőképpen foglalkozni..aztán most még egy...háááááááááááááát...én nem vállalnám.APA mit akar??
2011. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó válaszoló!

Nem a kérdező vagyok ugyan,hanem aki feletted írt,de nagyon felháborított a válaszod.Miért ne lehetne babája a kérdezőnek,vagy akár nekem,mert ugye én is a negyediket várom,ha megtehetjük,és biztos anyagi hátterünk van?Ez neked miért fáj?Vagy ha fáj,vagy netán irigykedsz,akkor sem kell ilyen választ írni.

Minden nő maga dönti el,hány gyermeket vállal be és milyen körülmények közé.

Hozzáteszem,pl én magyar vagyok,diplomával,és én keresek többet még így gyed alatt is,mint a férjem.Mégis mindenünk megvan és büszkén bevállalom a negyediket is.

Nem szabad így reagálnia senkinek,én szívből gratulálok a kérdezőnek és kitartást,boldogságot a négy gyermek neveléséhez.

Még valami,hogy apa mit szól?Férfija válogatja gondolom,az enyém pl már a kicsi nevét tervezgeti és tegnap este testvérbabakocsikat nézegetett a neten:)

Szóval pozitívan reagált.

Egyébként azt szokták mondani,hogy egy nő ne egy pasinak szüljön,hanem magának.

És pl nem minden nőt tatanak el a férjeik,mint írtam engem sem,szóval két keresetből,két szeretetből simán vállalható négy gyerek.De ez mindenkinek a saját döntése.

2011. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!