Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony AFP miatt Genetikai...

Adri baba kérdése:

Alacsony AFP miatt Genetikai Uh-ra küldtek, mindenképpen vesznek magzatvíz mintát? Vagy valaminek az eredmény függvénye?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Ez egy olyan vizsgálat, amit a Te hozzá járulásod nélkül nem végeznek el.
2009. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha Bp i vagy ajánlom a Ceizel dokit ott csak előszőr beszélgetés van viszont teljesen megnyugodhatsz és minden kérdésedre válaszolnak.Ha a közeledben van 4 d uh a 18 héten genetikai szürést csinálnak ami szintén csak uh és mindent elmondanak annélkül hogy szét idegesitenéd magad rajta hogy mi lesz!Mennyi az eredményed?Ceizel doki azt mondta hogy 0.6-2.5 ig normál tartomány!
2009. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is alacsony lett, engem genetikai UH után nem küldtek sehová, nem volt magzatvízvizsgálat. Modernebb dokik azt vallják,h. az alacsony AFP nem jelent semmit, down-kór szűrésére nem alkalmas ez a laborvizsgálat. Ha ezt szeretnéd tudni (h. mennyi az esély down-kóros babára) akkor csináltass négyes tesztet vagy integrált tesztet.

A magzatvízvizsgálat miatti vetélés esélye általában magasabb 30-35 év alatt mint az,h. pl. down-kóros a baba. Ezt szokták mérlegelni ilyenkor és ez alapján döntenek. Persze attól is függ,h. esetleg találnak-e valamit Uh-n.

Mennyire alacsony az AFP-d? Nem lehet,h. picit hamarabb lett levéve?

Mert az szokott lenni még a hiba (nekem ez volt a baj a dokik szerint).


Üdv

2009. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

0.57 volt az eredményem.Nem előbb lett levéve ez 100%

Az ultrahang igazolta hogy jókor,a méretek alapján

2009. jan. 27. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor én a helyedben mindenképpen elmennék egy ilyen négyes tesztre az kifejezetten erre van kitalálva. Sztem ne engedd magad megszúratni amíg annak nem tudod az eredményét. Keress rá a neten. Ha pesti vagy én is tudom ajánlani a Bolgárkerék utcai genetikai centrumot.

Mindjárt belinkelem. De különben tényleg nem kell ennek nagy feneket keríteni hidd el!

2009. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként nekem anno 0.65 lett, hát az is alacsony mert 0.7-től jó labor szerint. Nekem még csak meg sem ismételték.

2009. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Meg nézd át ezt is.

2009. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a Bolgárkerék u.-ban voltam,és maximálisan elégedett vagyok velük.Nekem az integrált teszt eredménye volt csapnivaló-1:120 a Down kockázata-megcsináltattam a magzatvízvizsgálatot(ők is azt javasolták,de döntened neked kell)és azóta már 8 hónapos az egészséges kisfiam...
2009. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia:)

Nekem az Afp-n a down kór 1:204hez volt,ezért felajánlották a magzatvízvizsgálatot. Nem is gondolkodtam

rajt,hiszen 1-2% a vetélés, de ma már ez rutinvizsgálat.

Nagyon óvatosak voltak,és végig monitoron figyelik a babát. Ma már nem félnék tőle, inkább kellemetlen,mint

fájdalmas. Pár perc.

És legalább ma már nyugodt vagyok,bár kicsit hosszú a vá-

rakozás,mert 3hét az eredmény.

Ha bármilyen kérdésed van ,szívesen leírom.

Egyébként azóta nekem is többen mondták,hogy az AFP. nem tól megbízható.

szia

2009. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!