Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik már beadattátok...

Kismamák, akik már beadattátok idén a kombinált influenza védőoltást, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Hány hetesen, mikor adattátok be, okozott valami problémát/nem problémát? :)
2011. jan. 3. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok kismama, de a szakmában dolgozom.

Nálunk a dokik már ajánlják akár egész koraterhesen is.

Tavaly semmi mellékhatása nem volt nekem, idén viszont a trivalens kombinnálttól 2 napig rosszul voltam, ilyenek hogy fejfájás, gyengeség, szédülés rossz közérzet, de ki lehetett bírni, ezek le is vannak írva a leiraton, de inkább ez mint az élő vírussal találkozni. Oltakozzatok bátran, tavaly terhes nők haltak bele magzatokkal együtt!

2011. jan. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly beadatam mind a sima influenza, mind a H1N1re az oltást és nagyon beteg lettem tőle! Akkor nem voltam terhes, de most az vagyok és félek beadatni, mert alapból torokgyulladással kezdtem a terhességet!


Félek a vírustól hogy elkapom, de nem tudom hogy mit lépjek!

2011. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TKI Ibolya ***** válasza:
Szia! Én tavaly is és az idén is beadattam.Nem volt semmilyen problémám.Tavaly nem voltam várandós most az vagyok.Én elmúltam 26 hetes amikor megkaptam az oltást.
2011. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavaly sem oltattam, nem voltam beteg (óvodában dolgozom, tehát volt rá bőven esélyem). Idén sem oltattam, párom 39 fokos lázzal volt itthon egy hétig, nem kaptam el. Utoljára gyerekként voltam influenzás. 36 hkm
2011. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző terhességemnél még nem volt h1n1, sima influenza oltást kaptam, semmi mellékhatása nem volt, 6-7 hetes terhesen kaptam. Tavaly szoptatás alatt megkaptam mind a kettőt, semmi mellékhatásnem volt, idén 11 hetes terhesen oltottak, semmi mellékhatás nem volt, kicsit fájt a kezem ahova adták.
2011. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki beteg lesz, akkor az nem az oltástól van, hanem már lappangott benne valami és arra oltottak rá.

Emberek, ez egy elölt vírust tartalmazó oltóanyag, nem képes szaporodni és megfertőzni sem. Ha meg rosszul vagy tőle mint én voltam anno (1.válaszoló) az meg simma mellékhatás, ennyi.

2011. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem akarok kötekedni, de nem elölt, hanem legyengített vírust tartalmaz a vakcina, ezért is volt tavaly a mizéria, hogy lehet-e pl. csecsemőket oltani. Mert eleddig az volt a protokoll, hogy őket csak elölt vírust tartalmazó oltóanyaggal lehet, majd hirtelen már lehetett legyengített kórokozóval is oltani. Ha valakinek gyengébben reagál az immunrendszere, produkálhat tüneteket.
2011. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fluval AB szuszpenziós injekció

influenza vakcina (teljes vírus, inaktivált, adjuvált)

(a 2010/2011-es szezonra) inaktivált(=elölt) vírus


Kevered a szezont a fazonnal, van külön gyermekeknek, és külön 6 hó alatti csecsemőknek is, de mindegyik elölt vírust tartalmaz.

2011. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!