Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy várandős nő kihagy egy...

Ha egy várandős nő kihagy egy étkezést, akkor a baba éhezik a pocakjában?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

1500-2000 kalória zsírból és fehérjéből? Az igen. Ez aztán az egészséges étrend mintája lehet.

Nem is a szénhidráttól lehet hízni, hanem a sok zsírtól, fehérjétől.

Nekem cukorbeteg a kisfiam és mivel nem elhízott csak a szénhidrátot kell számolni nála, de ha elhízott lenne vagy diétáznia kellene, pont a fehérjét és a zsírokat kellene korlátozni.

Egyébként pedig elégtelen szénhidrátbevitelnél a szervezet elkezdi lebontani a zsírt, ami a mérgeket szabadítja fel a szervezetben és akár meg is ölheti a babát. Aztán ha már a fehérjéket kezdi bontani a szénhidrát helyett, akkor visszafordíthatatlan folyamatok indulnak be, ami halálhoz vezet (lásd anorexiások, épp nemrégiben halt meg egy modell)

És ha valaki 4 kilót hízott a terhessége alatt, kiváncsi lennék mekkora a baba súlya, a mai hétköznapi átlagot biztos meg sem közelíti (3,5-4kg) Ne felejtsük el, Réka gyerekei nem érték el a 2700 grammot és egyetlen képen sem tűnnek életvidám, egészséges gyereknek. Kis súlyú és ki tudja milyen károsodást elszenvedett baba lesz. Ez miért jó? Csak egy orvosi dicséretért.

2011. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Réka aznapi étrendje KB:


reggeli: tejeskávé édeskével, natur joghurt gyümölccsel

ebéd: nincs

vacsora: zöldborsókrém leves, husik(nem kevés), káposzta saláta

2011. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
4 kilót hízó vagyok. A gyerek mérete a terhességi hétnek megfelelő. Köszönöm aki megvédett, a nőgyógyász dícsérete nem hiúságból fontos,hanem a baba miatt. Egy elhízott kismama gyerekénél sokkal több szövődmény lehet. Az egóm meg had legyen az én problémám, nem ez volt a kérdés.
2011. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya hadd kérdezzem meg? De teljességgel kizártnak hiszem, hogy 4 kiló plusszal, mondjuk egy négy kiló körüli babát várnál. Ami egy átlag súly. Az enyém 3630 volt és azt mondták elég picike. A 4 kilósom meg a legkisebb volt az osztályon szinte.
2011. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én 5 kilót híztam a terhesség alatt, és a fiam 3460-al született 4 nappal a kiírt időpont után.

Az első két trimeszterben egyetlen grammot sem híztam, a gyerek mégis gyönyörűen fejlődött.

Nem muszáj 15-20 kg-t hízni, mert hülyeség, hogy kettő helyett kell enni, ha kiegyensúlyozott a táplálkozás, akkor a babának is jut minden, amire szüksége van.

Az meg, hogy valaki odafigyel rá, hogy ne üres kalóriákat vegyen magához, az nem bűn.

Van aki szerencsés alkat, és nem hízik, van aki nem. Ezért nem kellene ítélkezni.

2011. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Most a 37. hétben vagyok, és 3-3.5 kg-ot híztam. Azon kívül, hogy figyeltem, hogy mit és mikor eszem (sok zöldség, sok gyümölcs, elegendő fehérje és kevés "üres" szénhidrát), és egészen a múlt hétig dolgoztam, ami azért elég sok futkosással járt, nem tettem az ügyért. Persze, hozzá kell tenni, hogy valamennyi súlyfölösleggel kezdtem a terhességet, ha nem is sokkal, de mégsem 50kg-os voltam.

Szóval, bár van benne odafigyelés, tudatosság, hogy ne hízzak el, sosem éheztem. Szerencsére a baba is megfelelően fejlődik. És mégis, a mérleg ennyit mutat. Van ilyen, nem kell ezért hibáztatni a másikat! Nem vagyunk egyformák.

2011. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

3630-al elég picike??? Meg 4 kg-val a legkisebb?

Ekkora súllyal nagy babák. Az átlag újszülött 3 és 3,5 kg között van. Ugyan már.

2011. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

12:58-0s válaszolnék a kérdésedre!

1. a súlyát nem tudom, a becsült súly nem hivatalos,csak tájékoztatást ad, plusz-minusz fél kiló differenciával. A paraméterei megfelelnek a terhességi hétnek. Gondolok itt a mellkas, has, stb. méreteire.

2. A magzat nem az anya súlyfeleslegétől gyarapszik.

3. Tényleg sületlenség az, hogy pici babát szültél 3600 grammjával!

A 4 kiló sem átlag súly! 2700- 3200 kb. átlagsúly .


Végül de nem utolsó sorban, az előző terhességemnél, ahol majdnem 30 kilót híztam, 3100 gramm lett a gyerek. Nos, kérdem én mi itt az össze függés?

Akkor miről is beszélünk?

2011. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Hú, jó kis vitát indítottam itt el...

Én 3650 grammos babát szültem és az nagynak számított. Ha legközelebb terhes leszek, ugyanúgy fogok enni, mint most csak az édességeket fogom elhagyni. Az se jó, ha valaki éhezik, de az sem normális, ha valaki 25-30 kg-ot hízik a terhessége során.

2011. jan. 5. 14:04
 30/35 anonim ***** válasza:
Ja , és még annyit fűznék hozzá, hogy igen is a szénhidráttól lehet hízni! A diétát meg ne keverjük a fogyókúrával, honnan veszitek,hogy én éhezek azért mert nem híztam? Hülye lennék éhezni.
2011. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!