Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy várandős nő kihagy egy...

Ha egy várandős nő kihagy egy étkezést, akkor a baba éhezik a pocakjában?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Persze, persze tök hihető, mert ennyire gyatra voltam matekból, hogy magadra veszel 3 kilós gyerlet+ a magazatvíz, lepény egyebek(ami kb duplája a baba súlyának, tehát 6 kg-ot) és a te súlyod meg 5 kilóval lesz több. Mert 3+6=5.Egyébként nem kell 20 kilót hízni, hanem pont ennyit 9-et egy 3 kilós babával.

A 4 nagyon kevés (vagy nem annyi)és a 20 meg nagyon sok. Annyit kell hízni, amennyit a baba + a többi nyom. illetve ezt nem hízod, ennyivel többnek kell rajtad lenni. Hízni 1 grammot sem kell.


Ja és a szénhidrát hízlal, tudod például

1 körte 24 szénhidrát, egy zacskó chips ugyanennyi, és ki fog elhízni, aki az esti film alatt eszik egy körtét vagy aki egy zacsi chipset?

Zsírba sült krumpli 10 dkg 20 szénhidrát, héjában sült/főtt krumpli szintén ugyanennyi, és szerinted ki fog előbb elhízni? Aki héjában sült krumplit eszik vagy aki zsírban sültet?

És ha valaki a Mekiben eszik valaki egy hamburgert, sültkrumplival, ami 50 szénhidrát vagy otthon párolt zöldségeket-párolt csirkemellel, ami szintén 50 szénhidrát?

Vagy egy szelet kenyérrel valaki mondjuk margarint, csirkemellsonkát, paradicsomot, paprikát-ami 20 szénhidrát illetve valaki egy szelet rozs kenyeret zsírban sült szalonnával/sonkával/töpörtyűvel,a mi 5 szénhidrát?

De ugyanígy a 0%-os joghurt 6 szénhidrát míg a normál 5 szénhidrát.

És sorolhatnám tovább.

Nem a szénhidrát hízlal, sőt a szénhidrátok többsége negatív kalóriás, tehát a feldolgozásukhoz több kalóriát használ el a szervezet, mint amennyit bevisz velük.

2011. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Semmi gond a matematikai levezetéseddel, csak ez valamiért mégsem így működik.

Hidd el, hogy létezik, hogy csak ennyit hízik a kismama (3-4 vagy 5 kilót), és mégis életet ad egy egészséges, 3 kilós babának. Van, hogy az anyuka fogy terhesség közben. (Gondolj csak az első néhány hónap hányós időszakaira. Akkor az a baba alig néhány gramm, deka, az anyuka meg kilókkal lesz kevesebb. Azt vissza is kéne szedni. Van, akinek csak ennyi jön fel a végére, anélkül, hogy éhezett volna.)

De szerintem ez az egész kilós téma teljesen lényegtelen, amíg mindenki egészséges marad közben!

2011. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
emellett ha az anya túlsúllyal kezd, akkor elég gyakran előfordul, h csak a 6.-7. hónapnál válik láthatóvá a has, és a szülés után csökken a súlya az eredetihez képest. főleg, ha az ORVOS által előírt diétát követi és nem eszik kettő helyett... ezzel máris megkerüli jó eséllyel a terhességi diabéteszt, magas vérnyomást és a baba is makk egészséges lesz.
2011. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

oké, persze tisztában vagyok mindezzel, csak az nem igaz, hogy lám én a csúcs, csak 4 kilót híztam, mert nem kettő helyett ettem. Holott ez képtelenség. Nem hízott többet, mint amennyit kellett. De ez pont egyenlő, ha egy normál súlyú, nem hányós felszed kb 10 kilót.

Ez a normális. Nem kell 20-30 kilót felszedni, de a 4 kiló nagyon kevés. Mert ez vagy nem valós (ahogy te írtad, mert előbb súlyvesztés volt és arra hízott a kismama) vagy úgy van ahogy írtam, nagyon kicsi a baba.

De aki 20-30 kilót felszed viszont nem a 6 szénhidrátot tartalmazó túró ruditól szedi magára, mint például Sarka Kata állította. És nem is attól, hogy normál mennyiségű szénhidrátot tartalmazó étrendet követ. Mert ezt sem hiszem el. Az én kövér 100 kiló feletti barátnőim is csak egy joghurtot esznek egy nap, semmi egyebet. Amikor én a 45 kilómmal irdatlan mennyiségű kaját (az egy joghurthoz képest legalábbis)

2011. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
anyukám velem alig 6 kilót hízott, le is jött szüléskor. pedig evett, mint az eszelős... ilyen alkat. párom anyukája mindkét gyerekével 25 kiló felett hízott. hamar leadta ő is. nem látom be, hogy ezen miért kell még problémázni. valaki már kimondta a nagy igazságot, ha az anyuka mindent megfelelő arányban eszik, nem feltételen hízik el, a baba mégis tökéletesen fejlődik.
2011. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!