Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, amikor a vizeletetek...

Kismamák, amikor a vizeleteteket nézik gyorsteszten, akkor milyen eredmények mutathatók ki konkrétan? Pl. A cukor vagy az acetontartalom kimutatható-e?

Figyelt kérdés

Nekem a múlt héten hétfőn nézte vele a védőnő, akkor azt mondta, teljesen negatív, rá két napra kiderült a laboreredményem alapján, hogy igencsak magas a vércukrom.

34 h km.


2011. jan. 5. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

cukrot

vért

gennyet

keresnek acetont nem azt külön kell kérni - nálunk legalábbis lehet más megyében alapban benne van. -

2011. jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy az aceton akkor van jelen a vizeletben, ha nem viszek be elég szénhidrátot a szervezetembe, vagyis a cukor ellenkezője, alacsony vércukor tartalom.

De ezek szerint ezt külön kell kérni?

2011. jan. 5. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.

körzeti is kérheti sima vizelet vizsgálat kérő lapot megir bemész és vagy viszel v. ott pisilsz egyet.

2011. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tesztcsíkkal nézi vagy kémcsőben?


Tesztcsíkkal elvileg :cukor, fehérje

kémcsőben ha csak egyet néz akkor fehérjét.

2011. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyikkel sem: A védőnő egy műanyag hengeres alakú szerkentyűvel nézi, beleteszi a pohárba - gondolom mintát vezs - és utána eltekeri a levegőben.

Még sose láttam ilyet.

:O

2011. jan. 5. 12:49
 6/7 A kérdező kommentje:

*vesz

:)

2011. jan. 5. 12:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem van is ilyen tesztcsíkom. Kifigyeltem a védőnéninél, rendeltem neten Dél-Afrikából, 7 nap alatt megjött, kb 35 euró volt. 100 db van benne, gondoltam ha már megvan a baba, odaadom valakinek. Szóval ez számos dolgot mutat: vér, bilirubin, aceton, glükóz, fehérje, keton és még egy egy csomó. Csak gyorsan kell leolvasni, mert egy idő után mindnek megváltozik a színe. Itt egy link, ahol látható a termék és ahonnan én vettem. Arra jó, hogy vizeletvizsgálatok között ellenőrizhesd magad.

[link]


Remélem segítettem.

2011. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!