Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasabb lett az éhgyomri...

Magasabb lett az éhgyomri cukrom a kelleténél, lehet azért mert előtte való nap valami olyat ettem?

Figyelt kérdés
Úgy értem lehet,hogy csak azért lett magasabb mert előtte való nap olyat ehettem ami megemelte?Vagy ez hülyeség?Még soha nem volt ilyen problémám amúgy.Tudom,hogy terheség alatt kialakulhat egy terhességi cukor betegség.De 12hetesen vették a vért.Lehet ilyen korán is ilyen probléma?Volt már valaki így?Csináltak terhelésest is,az benne van a jó intervallumban.
2011. jan. 5. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi köze az eredménynek az étkezéshez.

Van ahol két cukorterhelés van 12-14 és 24-26 hetes kor között.


Főleg azoknak akik esélyesek rá de egyébként elég egy a tejes zsemlés.


Ha a terheléses jó akkor rendben van minden.

2011. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sokat ellenőriztem a cukromat, nálam volt, hogy picit magasabb lett a cukrom, de rá pár napra újra csináltattam és tökéletes volt az eredmény. Az is befolyásolja, ha nagyon ideges voltál, stb. Persze, attól lehet még cukorbetegséged is.

De eleve, ha az éhgyomri érték magas, nem csinálhatnak terhelésest utána!!! Ez ellenkezik a szabályokkal.

Csak úgy tudhatod meg, hogy valóban magas-e az éhgyomrid, ha még egyszer elmész és megcsináltatod. Ha az is magas, akkor orvoshoz kell fordulni.

2011. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ugye sokat nézettem a cukromat és mondjuk terhesség alatt 10 alkalomból egyszer lett picit magasabb (de még határon belül), az összes többi 5 alatti. Nem tudom, mitől lehetett akkor egyszer magasabb, de megnyugtattak, hogy semmi gond. Ráadásul a terheléses vizsgálat és az étkezés utániak is jók lettek.

Szóval, megeshet ilyesmi, de az a biztos, ha megcsináltatod majd egyszer újra, biztos, ami biztos. Én aggódos vagyok, azért javasoltam:)

2011. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van hozza koze, de max akkor, ha nagyon keson, vagy ejszaka ettel.

Amikor en mentem cukorterhelesre, akkor mondtak, hogy elotte valo nap este 10 utan ne egyek semmit.

Ebbol gondolom, hogy talan van hozza koze, de azert altalaban az ember ejszaka nem eszik, szoval nem volt nehez ezt betartani.

2011. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!