Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35hetes vagyok és ma voltam...

35hetes vagyok és ma voltam védőnőnél ahol kiderült, hogy az elmúlt 2hétben több mint 3kg-ot híztam ami víz. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A védőnőm mondta hogy jövő hét csütörtökön menjek vissza hozzá mérekezni és ha továbbra is ilyen ütemben nő a víz akokr lehet be kell feküdnöm...

miket ehetek hogy ne növekedjen a vizesedés?


2009. jan. 28. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy somentesen etkezz, es keruld a szensavas vizet is. Ezen kivul sok mindent nem tudsz tenni. Segithet nemi mozgas is, azaz fel ora konnyed seta naponta. En is kb a 35. hetben kezdtem el vizesedni, de ez a terhesseg velejaroja.
2009. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem gyümölcsnapot ajánlott a védőnő, amikor vizesedtem. Én is csak ezt tudom ajánlani neked is.

Boldog babavárást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon vizesedtem és elég korán, utána is olvastam és a zöldségek között van néhány vízhajtó hatású pl. zeller én napi szinten ettem.
2009. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem heti két zöldségnapot javasolt a védőnőm - délelőtt és délután összevágott nyers saláta (ubi, paradicsom, karalábé, káposzta stb) fűszerezett joghurttal vagy kefírrel leöntve; ebédre és vacsira főzelék


vagy ha nem szereted nagyon a zöldséget, akkor pl hetente több napon egész délelőtt csak alma és sok folyadék


kerüld a nagy ásványitartalmú ásványvizeket, inkább gyümölcsteát (én édesítővel iszom, mert nem akarok tovább hízni)

kerüld a sok sót

2009. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is kb. ilyen ütemben gyarapodok, de nekem az orvos csak annyit mondott, hogy egyénfüggő, ki mennyit vizesedik, és ennyivel elintézte. A védőnő se mondott különösebben semmit.

38 hetes kismama

2009. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!