Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ami a védőnőnél van korong...

Ami a védőnőnél van korong meg az orvosnál, annak elvileg ugyan olyan pontosnak kellene lenni-e?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvielg ugyanolyan, de NEM pontos, csak tájékoztatás.
2011. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyik korong,Amelyik a terhesség idejét mutatja meg?

Ha igen,akkor a korong helyett úgy számolod ki a szülés várható időpontját, h az utolsó mensi hónapjából elveszel három hónapot, az első napjához meg hozzáadsz 7 napot. Például:utolsó mens okt1-én volt, akkor a szülés várható időpontja:július 8.

Remélem erre gondoltál, és tudtam segíteni

2011. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Atroposz ***** válasza:
Így van.De a védőnő koronggal számol (utolsó menstruáció szerint) a nőgyogyóm pedig ultrahang méretek alapján. Így írt ki a védőnő március 4-re míg a doki márc 12-re.De mindenki azt mondja ilyenkor a védőnő megállapítását kell figyelembe venni ,végül is én akkor leszek 40 hetes.Meg a doki 100x változtatni fog a terhesség végéig a szül várh. időpontján.
2011. okt. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ha jól számoltam akkor 07.27.-én volt meg utoljára és akkor elvileg 10 hetes vagyok?!
2011. okt. 6. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, 10 hetes vagy. Irány a doki, 12 hetesen már fontos vizsgálatok vannak.
2011. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már voltam meg van mindenem ! De egy másik védőnő a korongja szerint 11 hetes vagyok! Csak kíváncsi voltam, hogy igaz-e!
2011. okt. 6. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes azért hogy mást-mást mondanak a szakemberek. Elvileg, a mensi alapján 24-én kéne szülnöm, az egyik orvos ezt is mondta, viszont a fogadott dokim meg van győződve arról, hogy 18-a a kiírt időpont UH szerint. A lényeg, hogy én már nagyon türelmetlen vagyok. Úgyis akkor jön, amikor akar, ez csak egy támpont.
2011. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tok mindegy te mit szamolsz, majd 12 hetes uh-on megmondjak hogy pontosan mennyinek nezik. De ha nagyon akarod, akkor vannak a neten ilyen szulesi kalkulatorok, ahova beirod mikor volt az utolso mensi elso napja es kiszamolja neked.

En a 12. heti uh alapjan 1 hettel hamarabbra vagyok kiírva,mert hamarabb fogant a baba, ami valljuk be megeshet,ugyhogy nem mindig tuti ez a szamolgatos modszer, mert nem biztos, hogy kozepidoben fogan a baba.

2011. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!