Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egypetéjű iker terhességgel...

Egypetéjű iker terhességgel genetikai magzatvíz mintavétel?

Figyelt kérdés
12+4 napos iker babákat várok. Családomban véletlenszerű donwn-kór előfordult. Genetikai uh-n sem láttak semmit. CRL 6,2 és 6,4, nyaki redő mindegyiknél 1,3.Ikreknél az AFP felesleges, a genetikai magzatvíz vétel 2 x kockázati vetéléssel járna. Nem merem bevállalni. Tanácstalan vagyok, mit tegyek? Eddig mind a 2 orvos szerint jók az eredmények.
2009. jan. 29. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináltasd meg az integrált tesztet is, az 95-ban biztos eredményt ad. A magzatvíz véltelt én kihagynám!


19 hetes ikres kismama

2009. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%-ban
2009. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem mennék magzatvízvételre!Ha a 12.heti UH-on minden rendben volt és tényleg nem késő még gyorsan egy kombinált tesztet csináltatni,az egészen megbízható.Valamint a 18.hét körül menj el egy profi genetikai UH-ra/én az Istenhegyi úton voltam/ és utána ,ha minden rendben lesz biztosan megnyugszol.
2009. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A prospektusban kizáró oknak tüntetik fel az iker terhességet és csak az uh-ot javasolják, vérvételt nem, mert hiába osztják el 2-vel, az egyiké lehet magasabb, a másiké alacsonyabb... Vagy egypetéjűeknél 50%-50%? Komolyan nem tudom mit tegyek.
2009. jan. 29. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én csináltattam kombinált tesztet, integráltat csak azért nm, mert nagyon jó lett minden eredményem. Ikrek esetében is megfelelő eredméynt mutat, de a 18. heti genetikai uh is sokat elárul.

Szoírok Neked/Nektek!


19 hetes ikres kismama

2009. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A down szindròma csak kivèteles ès nagyon ritka esetekben öröklôdik ès ehhez neked vagy a pàrod a kromoszòma tèrkèpèben valamilyen mutàciònak kellene lennie.Esetleg elmehetnètek te meg a pàrod genetikai vizsgàlatra (vèrvètel) ès tanàcsadàsra ahol megtudjàk mondani,hogy van -e alapja a fèlelmednek.Amùgy szerintem az 1,3 mm tarkòredô tökèletes.
2009. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedden a 12+2 napon voltam a X.ker Bajcsyban Dr. Ferenczi Miklósnál genetikai tanácsadáson és uh-n. Ott fele-fele arányban győztek meg arról, hogy szükséges-e a magzatvíz vétel. Elvileg 2 hét múlva vissza kell mennem uh-ra. Ott rajzoltak "térképet", és mondták, hogy akkora az esélyem mint bárki másnak a down-kórra... Az integrált tényleg hatásos ebben az esetben is és megbízható is?

Előre is köszi.

2009. jan. 29. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Felmerült bennem egy kérdés, de lehet, hogy hülyeség. Egypetéjűek esetén ha jól tudom, egy megtermékenyített petesejt osztódik ketté. Akkor gondolom, hogy egy a genetikai állományuk. Vagyis ebből arra következtetnék, hogy vagy mindkettőnek lenne genetikai betegsége, vagy egyiknek sem, és mindenképpen egyneműek (bár a nem lényegtelen most, csak egészségesek legyenek). Bár most nem ez volt a kérdés, csak elgondolkodtam ezen.

Ha már mást nem tehetsz, akkor várd meg a következő genetikai ultrahangot, az többet elárul majd. Én nem biztos, hogy mernék-e vállalkozni a magzatvíz mintavételre, bár az tuti eredményt mutatna.

2009. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A magzatvízből 100%-osan meg tudják állapítani, hogy Down-kórosak-e a babák, integrált teszttel 95%-osan.

Az eddigi eredményeid nagyon jók, így ha a következő uh-n is minden rendben lesz, szerintem felesleges elmenned magzatvízvételre.

2009. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a támogatást és a válaszokat.

:-)

2009. jan. 29. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!