Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem magándokihoz jár,...

Aki nem magándokihoz jár, azoknak hogyan zajlik a havi terhesgondozása?

Figyelt kérdés
Mert én havonta elmegyek a kisvárosomban a védőnőhöz és van nőgyógyászunk is. DE az eddigi nőgyógyász legalább megfogdosta a hasunkat az új meg még annyit sem csinál. Uh gép nincs. Mindenhol így van, vagy más kisvárosban ALAPOSABBAK az orvosok??
2009. jan. 30. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesgondozás nálam (Bp) a következőképpen zajlott:

Vagy vittem vizeletmintát minden alkalommal vagy ott helyben pisiltem, amit aztán a nővér letesztelt (fehérje, cukor, aceton, nitrit/Donné rovatokhoz írta az eredményt). Azután jött a szokásos mérlegelés, vérnyomásmérés, mozog-e a baba és van-e panasz kérdések, illetve a hallgatózás Dopler-rel (ez nem mindig). Ezek alapján ha a doki úgy gondolta, ill. a vége felé már mindig volt manuális vizsgálat.

2009. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A védőnő nekem is megcsinál minden vizsgálatot. Nagyon alapos. :) Csak az érdekelne, hogy egyáltalán nem nézik a babát? Se uh-on, se kézzel tapintással? Neked is 18 és 32 héten van/lesz kötelező uh, és aközt semmi?
2009. jan. 30. 13:45
 3/5 Adri baba ***** válasza:

Én 4 hetente járok nőgyógyászhoz(magándoki)

Akkor megvizsgál vaginálisan meg Uh-al is hogy minden rendben van e a picivel.(szívműködés,fejlődés stb).

Ha csak a terhesgondozásra jársz akkor uh-al néznek meg nálunk!

Akkor mit csinál a dokid ha mész???Csak beutalókat osztogat?

Gondolom ő csak a nagyobb vizsgálatokat csinálja meg mint a 12.heti,18...!

Keress másik orvost szerintem aki alaposabb!!!

Nem érdemes kockáztatni!

Boldog babavárást!


20hetes kismama

2009. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia megint!

UH-ról azért nem írtam semmit, mert én veszélyeztetett terhes voltam és 2-3-4 hetente volt UH-m. De tapogatni sosem tapogatta a hasamat, csak az UH-t csinálta és a manuális vizsgálatokat.

Nálunk a védőnő nem csinált semmit (azon túl, hogy osztotta az észt).

2009. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, én is gondoltam, hogy egy kalap szart se ér az orvos. Köszönöm a válaszokat! :)
2009. jan. 30. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!