Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik terhességi...

Kismamák, akik terhességi táppénzen vagytok, nektek hány hetente adja ki a háziorvos a táppénzes papírotokat és ilyenkor összesen hány napot igazol le?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, ezért sem tettem a pénzügy rovatba.
2011. jan. 12. 19:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy papíron igazol két hetet, többet nem is lehet. A hétvégék is beleszámítanak a táppénzes időszakba, mindig hétfőtől vasárnapig adja. Sajnos, hiába szeretnénk, hogy pl. szerdáig igazolja, nem fogja, csak az előző vasárnapig.

Nekem visszamenő 4 hétre adja ki, 20-ig kell küldenem.

Így nézett ki az elmúlt időszak:

Október 18-November 14.

November 15- December 12. (Itt korábban bérszámfejtettek.)

A következő majd Dec. 13- Január 16.

A maradék időt mindig görgetem. Ha megszületik a baba, akkor addig jár a táppénz, amíg el nem kezded a tgyás-t v. gyedet és akkor a tört hetet is igazolja a doki.

2011. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jól adja a dokid, ne izgulj! :) A maradék napjaid sem tűnnek el a semmiben, a következő elszámolásod dec. 27-től jan 2-ig lesz. Nem maradnak ki napok, az oep-nek a folytonosság kell.
2011. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Te most szórakozol?

a november 29 és december5-ben bent van a november 29 és a november 30 semmi 2 nap nem hiányzik. és ha kiszámolod az ujjaidon ez 7 nap.

És a következő papírod meg úgy lesz, hogy decembe x-től.január x-ig, amiben bent lesz a december 31 is.


Tudod a tól-ig a két időpont között eltelt napokat jelöli. Persze felsorolhatták volna (gyengébbek kedvéért) a november29-dec 5, a következő napokat foglalja magába:

nov 29!

nov 30!

dec 1

dec 2

dec3

dec4

és dec 5


Mert a két hétre adott táppénzes papír 14 napra szól, kétszer 14 az 28. De folyamatosan adják a táppénzes papírt a következő 14 napra. semmilyen napod nem hiányzik.

2011. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

21:18:

Köszönöm a korrekt választ, erre voltam kiváncsi, hogy a doki utólag a tgyás előtt ( ezt szeretném majd igénybe venni ) vajon leigazolja e az un.tört napokat.

Utolsónak: nem, eszem ágában sincs szórakozni, csak tudod első baba, első terhestáppénz, a kisujjamból nem szophatom ki az infokat......

2011. jan. 12. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!