Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheleses cukor vizsgalatom...

Terheleses cukor vizsgalatom eredmenye, szerintetek?

Figyelt kérdés

Terheleses cukor vizsgalatom eredmenye a 16.heten a kovetkezo;

Ehgyomri:5,6

2 ora mulva:7,3

Szolocukrot kellett innom,szerintetek ez az eredmeny meg jo? vagy mar dietara leszek itelve????

Meg nem tudom van-e ehhez koze, de ha sok cukrosat eszem vagy sok kenyeret akkor elkezd verni a szivem es utana elalmosodok.

Nem tudom mi ez ,a terhesseg elott nem volt soha ilyen.

Cukorbeteg lennek?


2011. jan. 12. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Készülj a diétára. Kenyér, cukros üdítő, sütike, csoki elfelejtve!

Terhességi diabétesz még nem cukorbetegség, csak az inzulin termelésedet gátolják a terhességi hormonok. (asszem:) Szülés után elmúlik, azaz helyrejön az inzulin szinted.

A későbbiekben (szülés után) is oda kell majd figyelned és évente ellenőriztetni a cukrod, de nem kell diétázni.

2011. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mar a 12.heten eltiltott ezektol a vedono,mert 12kg plusszal kezdtem a terhesseget , de eszrevettem,ha nem tartom be rosszul leszek.
2011. jan. 12. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Én hasonló eredménnyel voltam a cukorgondozóban. Ott tulajdonképpen körbe röhögtek és fogadást kötöttek rám, hogy melyik orvos küldött. A terheléses cukor eredmény 7.8-ig jó, illetve 8 körüli értékig nem feltétlen kell rajta aggódni.
2011. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

75 gr glukóz terhelés után:


Normál értékek:

éhgyomri: 3,9-5,5 mmol/l vagy 70-100 mg/dl

1 óra múlva: 3,9-8,8 mmol/l vagy 70-160 mg/dl

2 óra múlva: 3,9-6,6 mmol/l vagy 70-120 mg/dl

3 óra múlva: 3,9-5,5 mmol/l vagy 70-100 mg/dl


Határértékek:

éhgyomri: 5,5-7,2 mmol/l vagy 100-130 mg/dl

1 óra múlva: 8,8-12,0 mmol/l vagy 160-220 mg/dl

2 óra múlva: 6,6-8,3 mmol/l vagy 120-150 mg/dl

3 óra múlva: 5,5-7,2 mmol/l vagy 100-130 mg/dl


Kismamák szűrésénél a jelenlegi protokoll pedig a következő:


Mindegyik vércukorvizsgálatra 10 órás éhezés után kell érkezni, tehát sem enni, sem inni nem szabad ezalatt. Miután leveszik az éhgyomri vért és megitatják a 75g glükózt tartalmazó folyadékot, nemigen szabad mozogni, mert az is befolyásolja a végeredményt (a mozgás ugyanis lefelé viszi az értéket).

Ha a 75 g glükóz elfogyasztása után a 2 órás érték eléri vagy meghaladja a 7,8 mmol/l értéket és/vagy bármelyik köztes érték a 11,1-et, terhességi diabéteszt állapítanak meg.

Nálad szerintem csak a durvább dolgokat (cukor, péksüti, fehér kenyér, sok tojásos tészta, süti, csoki) fogják megvonni. De érdemes odafigyelni, mert nekem a 16. héten 6,9 volt, a 24. heti pedig már 8,2. Azóta diabetológia, diéta és vércukorméregetés.

2011. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Amugy se nagyon eszem ezeket,mert a testem ebbol jelez,ha nem eszem megfelelot. Most is rosszul vagyok,mert ittam a cukros uditobol,neha ugy hianyoznak izek....probalkozom mit lehet,mit nem ...
2011. jan. 12. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem meg fogják ismételni, az a fontos, hogy ne aggódj. Ez nem olyan magas érték még. (Amúgy én 1-es típusú cukorbeteg vagyok, nemrég szültem a gyönyörű kislányom)

Elképzelhető, hogy diétára "ítélnek", de én a helyedben amúgy is figyelnék a cukor bevitelre, ezek szerint a szervezeted várandósan így reagál rá. Én is álmosnak, fáradtnak érzem magam, ha magas a vércukrom (8-9 feletti értékek), úgyhogy szerintem ne kombinálj, az álmosság lehet a hormonok változása miatt is.

A helyedben a saját magam megnyugtatására vennék egy vércukormérő készüléket, és minden nap leellenőrizném, hogy rendben van-e. Szerencsés esetben diétával jól tarthatók az alacsony értékek. Arra figyelj oda, hogyha elmész otthonról, mindig legyen nálad szőlőcukor vagy valami édes keksz, innivaló, mert előfordulhat, hogy hirtelen lezuhan a vércukrod, akár el is ájulhatsz, ami nagyon veszélyes rád és a babára nézve.

Ilyen esetek 90 százalékában szülés után azonnal rendeződik minden és diéta sem kell.

2011. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de ha nem über-paráztatós az orvosod, akkor ezzel az eredménnyel békén hagy. Szerintem nincs vele gond, és terhesen ezek az értékek megfelelőek.

Persze vigyázz a szénhidráttal, ez természetes.

Engem 7,9-el küldtek diabetológiára.

2011. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csak épphogy, de átlépi a határértéket. ugyanezen a szőlőcukroson voltam, nekem 4,8 lett. szóval feltételezem valamilyen diétát elő fognak írni neked. vagy ismétlik a vizsgálatot, hátha csak ez az érték volt ilyen kiugró.
2011. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 7,5 lett és nem küldtek sehova, azt mondta a doki fogjam vissza a cukorfogyasztást. A tesóm dietetikus, ő is csak annyit mondott, hogy 7,8 a határ. Kicsit visszafogtam magam sütizabálás terén, és egy hét túlhordás után szültem egy töknormális súlyú gyereket. Ennek már 16 hónapja, most újra terhes vagyok, kíváncsi vagyok mi lesz a cukorterhelésen...
2011. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A terheléses cukorvizsgálat normál esetben a 24. héten van.

Nem véletlenül csináltathatta meg a doki nálad a 16. héten.


Biztos diéta lesz...

2011. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!