Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8-as cukornál milyen diétát...

8-as cukornál milyen diétát tartottatok? Mi az amit feltétlenül muszáj betartani?

Figyelt kérdés

Néztem az 50+os oldalt, ott a cukorbeteg diétát, de azt látom, hogy kb megegyezik a saját étrendemmel! De a nem javasolt ételek között egy csomó minden van, amit én szeretek és ennék, és a diétában is benne van...pl milánói makaróni, pedig a tészták nem javasoltak. Vagy rakott zöldbab, pedig a rizst is csak mérve lehet enni. Nem értem én ezt...

Nyilván azt be lehet tartani, hogy ne egyek kelt tésztákat, sütit, csokit, egyéb édességet, cukros üdítőket, zsíros kajákat. De ezen kívül???


2011. jan. 14. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha magas a cukrod érdemes elmenni a cukorgondozóba, mert ott kapsz megfelelő tájékoztatást, hogy mit és mennyit egyél,hogy te és a baba is egészséges legyen. A lényeg egyébként, hogy naponta 5-ször egyél, és ezáltal az inzulinszinted képes lesz egyenletes lenni, nem fog hirtelen leesni és megugrani, mert ez ami veszélyes igazán. Leírom nekem hogy nézett ki egy napom az étkezés szempontjából:

- a nap 7-kor kezdődik, kb egy zsemle+ felvágott, zöldség.(ezek közül egy zsemle kb gr. ch, és természetesen a teljes kiőrlésű a legjobb)

- 10-kor egy alma + kb 2 db korpovit keksz(ez 20 gr ch), de bármilyen más gyümölcs is, természetesen a 20 ch-n belül maradva. Ehhez kapsz a cukorgondozóban segítséget, hogy melyik gyümölcs, mennyi ch-t tartalmaz. A banánból pl. kb csak felet ehetsz ilyenkor.

-13-kor ebéb: főzelékek, hússal. De igazából bármit ehetsz, pl. rizst, durumtésztát, csak ezeket mérni kell, hogy tartani tudd a kb 60-70 ch-t.

- 4kor uzsi, fél kifli+ tejföl, vagy joghurt.

- 7kor vacsi, kb 40 ch-nak megfelelő.


Ez nekem naponta 180 gramm szénhidrátot jelentett, de ezt a cukorgondozóban adták meg, hogy a súlyomhoz ennyit egyek.

2011. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem küldtek el diabetológiára? Nekem 8,2-es lett, és mennem kellett, most beállított diétán vagyok, amellett rendszeresen néznem kell a vércukromat itthon.

Naponta 6-szor kell ennem, meghatározott szénhidrát bontással. Elvileg mindent ehetsz, de a meghatározott szénhidrát mennyiség betartása mellett. (Kivéve a felsorolt nagyon durva dolgok.) Szóval nem kell teljesen kiiktatni a tésztát, rizst, krumplit sem, csak nem mindegy, hogy mennyit és mikor eszel belőle.

Az étrendek inkább csak iránymutatásként vannak, magadnak kell kitapasztalnod, hogy mik azok az ételek, amik nem viszik fel a vércukorszintedet. pl. van olyan kismama, aki simán elbírja mézet, másnál pedig fellövi az egekbe az értéket...

Nem csak a mennyiséget és szénhidrát értéket kell nézni, hanem lehetőség szerint olyan ételeket választani, aminek hosszú a felszívódási ideje, tehát alacsony a glikémiás indexe. Ezért kell inkább durumtésztát, barna rizst, teljes kiőrlésű kenyeret enni.

2011. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, elfelejtettem, hogy a méz, a cukor és az aszalt gyümölcs tilos! És a reggeli 30 ch.
2011. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi :)

nem küldtek még sehova, terhelésesre sem, mert elcsesztük egy kicsit a mérést tegnap reggel: ettem 7-kor (illetve majdnem negyed 8kor) egy zsemlét plusz 2 dl nem tejet, hanem kakaót, és ezután nem telt el egy egész óra, hanem kb 3/4, így lett 8-as a cukrom a védődőnél.

Ma kellett volna jönnie reggel, hogy lemérjen mégegyszer, 8kor ettem, fél 10-re jött, hogy tuti felszívódjon, és tejet ittam nem kakaót, de sajnos a védőnő nem tudott jönni, nem is ért rá, így ma nem mértük le újból. Megadta a weboldalt ahol nézegessem a diétákat és abban maradtunk, hogy tartom ezen a hétévégn, és hétfőn leméri nekem hogy megtudjuk tényleg magas-e vagy csak elcsesztem az evést. Ha magas, elküld terhelésesre és ettől függően dietológiára.

2011. jan. 14. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit ettél és mikor mérték, a 8 mindenképp magas. Szigorúan nézik, ha 6.1 a határ, a 6.2 már magas. A szénhidrát anyagcsere preciziós műszerként működik, a legkisebb kilengés is hibát jelez.


A szénhidrátot számolni kell, a szénhidrátokat bontja le a szervezet szőlőcukorrá. Ami szükséges a szervezetnek, mivel azzal táplálkoznak a sejtjei. Az nem mindegy, mikor, mennyi szénhidrátot eszel. És figyelni kell az ételek szénhidráttartalmára, de a felszívódási idejükre is (glikémiás index)

A szőlőcukor 100, természetesen, hiszen azt nem bontja a szervezet, azonnal megjelenik a vérben, szőlőcukorként és ehhez viszonyítják a többi élelmiszert. Például a cukor, méz szintén 100.

Ha a milánói makarónit nézem: a makaróniban olyan szénhidrát van (hiába tészta)lassan felszívódik, szinte nem emeli a vércukrot, paradicsom-annyira rostos, hogy nem szívódik fel belőle szénhidrát-számolás nélkül eheted, sajtot, húst szintén. Nem tudom mi van még a milánóiban, de szerintem, minimális szénhidrát, így persze lehet enni.

A rakott zöldbabnál is csak a rizs számolandó, 1 dl rizs 20 szénhidrát, többi nem számolandó. És általában egy ebéd 50 szénhidrát (amit szintén érdemes betartani, mert ha kevés a szénhidrát, a máj kilöki az összes cukrot és abból van horror vércukor, úgyhogy azt is meg kell akadályozni, hogy ne essen le a cukor, úgyhogy egy kellemes adag belefér.

2011. jan. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hú ez nagyon bonyolult nekem :(
2011. jan. 16. 10:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon - nagyon bonyolult, igazad van. Nekem a kisfiam cukorbeteg, 3 hónapba tellett, mire elmondhattam, hogy valamennyire értem a rendszert.


Ráadásul a szénhidrát számolás a legegyszerűbb az egészben. A bonyolultságát az adja igazán, hogy mindenkinek egyéni a szervezete és a reakciója. És napszakonként változó az inzulinérzékenység. Nem eheted ugyanazt este és reggel, hiába ugyanannyi benne a szénhidrát.

Van, ami ugyanannak tűnik, de mégis másképp emeli a vércukrot. Szerintem például a zsemle sokkal jobban, mint a kenyér. A tejben 5 szénhidrát van, szinte elenyésző (ha csokiban, cukorban eszel ennyit, szerintem észre sem veszed)és megemeli a vércukrot reggel. Tíz óra előtt nem is szabad fogyasztani.


Valójában úgy működne, kiszámolod a szénhidrátot, eszel és aztán 1-2 órával később visszamérsz és akkor látod, hogy mi mennyire emeli a vércukrodat. Ami nagyon, attól tartózkodni kell. (függetlenül a szénhidráttól)


Egyébként maga a szénhidrát számolás nem annyira bonyolult, úgy csinálják a kórházban, vannak alap élelmiszerek, aminek adott (például 1 zsemle 30, 1 kifli 25, 1 dkg kenyér 5)illetve meg kell tanulni mi az amiben nincs szénhidrát. És aztán a kajákat decis merőkanállal adagolják, én valamikor utána számoltam de kb igaz. 1 dl rizs 20 szénhidrát, 3 dl krumplifőzelék 40 CH, 3 dl sárgaborsó 45 CH- szóval összességében, nem olyan bonyolult ez a része.

2011. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7,9 volt, 200 grammos diétán voltam a30. héttől

de velem siabetolósus fogalakozott, mindent megbeszéltünk, táplálkozási naplót kellett vezetni.....


Számolni kell ch-t, TILOS a cukor és amiben az van, tésztát pl lehet eni, ez előírt menyiségben.

De mondjuk dobozos gyümölcslét nem ihattam, mert cukor van benni, csak olyat ami édesítőszerrel készült.



[link]

Edésségnek ott vannak a diabteikus cuccok, nag yváalszték (puding, joghurt, lekvárok, kekszek, csokik)

2011. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!