Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok, már...

21 hetes kismama vagyok, már 3-szor kapom el az infulenzát és még a tavasz messze van. Mit tehetnék ellene hogy ne legyek folyton beteg, kérhetek oltást?

Figyelt kérdés
2008. jan. 24. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Oltást nem kérhetünk terhesen, árt a babának én ezt a választ kaptam az orvostól, aki nem ajánlotta.


Én az alábbiakat tartom be, remélem minden eszembe jut:

1., immunrendszeredet kell felturbózni, ehhez pl. (felforralt) házitej jó lehet. Egyél hagymás ételeket és fokhagymás pirítóst. C vitamin legyen naponta min. 100-200 mg. Csirkehúsos húslevest legalább egyszer a héten egyél. 2., Lakásodat szellőztesd alaposan legalább 2 szer naponta 3., Köztéri fémtárgyakat ne fogdoss: kilincset, buszban kapaszkodót kesztyűben fogd meg. Ne a közös tollal írj alá bankban, postán, hanem a sajátoddal. 4., Influenzát ott kaphatsz el, ahol kis légtérben sok ember zsúfolódik össze, kerüld pl. a liftet ha már sokan vannak benn. 5. Papírpénz is lehet vírusos, mindig moss kezet (nálam mindig van gyógyszertári fertőtlenítő kendő, néha kell használni) 6., Igyál sok folyadékot (min 3 l/nap, néha csak úgy egy kis kamilla vagy hársfateát, gyengén.


Lehet hogy nem influenzád van, csak sima megfázásod. Cigarettafüstöt kerüld. Nem tudom van-e értelme, állítólag ha az orrodon veszed a levegőt és nem a szádon, amikor zsúfolt helyen vagy, kevésbé valószínű, hogy elkapod az influenzát. Én eddig megúsztam, de tényleg nem tudom hogy a fenti tanácsok miatt vagy csak szerencsém volt.

2008. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
C-vitamin sokkal több: nyugodtan 1000-1200 mg. Igaz, előbb kellett volna elkezdeni, mert így már annyit nem segít. Ha náthás vagy, de nincs lázad, nincs semmi baj, mert ez nem árt a babának. A lázat feltétlenül csillapítani kell, mert az veszélyes.
2008. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia én egy pár hete nagyon beteg voltam,igaz nem voltam lázas de atorkom nagyon fjt,folyt az orrom-be volt dugulva berekedtem ,folyt a szemem stb..egyszóval szarul voltam rendesen,és dolgoznom is kellett.Nekem a nőgyógyim mondta homeopátiás szereket szedhetek,és a nagynéném gyógyszerész ,ő is mondta,hogy lehet.Kaptam egy kiskönyvet a védőnőtől mikor még a kiskönyvemet kaptam..asszem az a neve várandós tanácsadó és abban néztem ki mit írnak kismamáknak.

Én az oscillococcinum -ot a stodal szirupot és a homeogene9-et szedtem 3napig,és teljesen rendbe rakott.Szerintem sokkal többet ártok a babának,ha csak úgy megpróbálom kihordani a betegséget és közben lehet szövődmény is lesz.Amúgy ezeknek a tájékoztatójában is benne van,hogy terhesen lehet szedni.Ja és ettem egy fél citrom levét kb 3 kiskanálnyi mézzel elkavarva..ez nem olyan rossz,kis adagokban,Persze a terhes vitamin,vas folsav ,calcium magnézium és cvitamin 2*1000mg.

Az előttem szólónak csak annyit ,hogy egy átlag embernek sokkal több cvitaminra van szüksége mint 100-200mg.BEteges járványos időszakban nyugodtan szedj 1500-200mg-ot,főleg ha le vagy gyengülve,a felesleget úgy is kipisiled.

Oltást ne kérj,inkább ezekkel próbálkozz,csak annyit ,hogy 3 napnál tovább ne szedd a homeopátiás cuccokat sem,mert ezek is gyógynövény alapúak és ha nem segít akkor komolyabb a bajod-nekem segített,tök jól vagyok már,ja és amíg ezeket szeded,ne igyál gyógyteát seggit,bekevarhat,ja és mentolos közeg sem legyen használatban a bevételtől számított egy óraval...

Remélem segítettem és javulást!gratulálok a picihez:)egy 16hetes kismama

2008. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a C vitamin tájékoztatóját, le van írva, hogy kismamáknak nem ajánlott a szedése, mert a túlzott bevitel abből is káros lehet. Egyél inkább sok citrus félét, és hagymát (fokhagymát is), és igyál meleg mézes teát. És szellőztess sokat.

Megkérdeztem az orvosom, és azt mondta, hogy szedjem az elevitet, mert az felturbózza az immunrendszert, így védettséget ad, ráadásul minden szükséges vitamin a kismamáknak megfelelő mennyiségben van benne.

Nem véletlen, hogy egy sima multivitamin készítményt sem szabad szedni a terhesség alatt - azokban más a koncentráció. Egy babavédő vitaminban kb. csak 100 mg C vitamin van.

Vigyázz magatokra. Jó babavárást.

2008. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Dr. Lenkei Gábor 2 könyvét: Cenzúrázott egészség, és Cenzúrázatlan egészség. Ebben minden minden benne van a vitaminokról nagyon részletesen, még a várandósságra kitérve is. Nagyon sok kismama szedi a Lenkei féle vitaminokat, és ezért nem lesz beteg. Nekem a nőgyógyászom is ajánlotta! (A C vitamint amúgy lehetetlen túladagolni! Olvasd el a könyveket!)
2008. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!