Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tatabányán hogy zajlik a...

Tatabányán hogy zajlik a terheléses cukorvizsgálat?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok, pénteken szeretnék menni. Már megvettem a gyógyszertárban a glukózt.
2011. jan. 19. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Reggel érdemes korán kezdeni, mert így is az egész délelőttöd rámegy. Reggel 7 körül bemész a B épületben lévő laborba. Ott jelezd a csajoknak, hogy terhes vagy cukorterhelésre jöttél, akkor mondani fogják, hogy nem kell sorszámot húzni, hanem csak menj be az egyik függöny mögé. Különben hosszú sor van, úgyhogy semmiképp ne várd ki. Leveszik a vért, a kezedbe adják a kémcsöveket, amivel átballagsz a baleseti sebészet épületében lévő laborba. Ott leadod az ablaknál és meg kell várni (kb 1 óra) ennek az éhgyomrinak az eredményét, mert ha magas, akkor nem ihatod meg a lötyit. Ezután behívnak, mondják, hogy rendben és akkor jön az ivás. Adnak poharat, de jobban jársz ha viszel egyet mert elég gusztustalanok. A cukrot fel kell oldani vízben ELVILEG. Nekem fyakorlatilag nem oldódott fel, hanem belekövült a pohár aljába és egy kést kellett kérni, hogy valahogy feltörjem onnan, és szilárd állapotban kellett bekanalazni. Utólag én nem tenném a port vízbe, hanem kiskanállal megenném a porcukrot és utána innék egy pohár vizet. Ha nagyon kényes a gyomrod vihetsz egy citrompótlót úgy ihatóbb állítólag (ha feloldódik, de igazából szerintem nem vészes, csak cukor. Ezután vársz 2 órát, majd szólni kell a nőnek, hogy lejárt a 2 óra, aztán leveszik a vért. Vigyél könyvet vagy újságot, nagyon sokat kell várni összességében. Ha 7-kor kezded, akkor is 11 körül fogsz végezni.
2011. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, még azt elfelejtettem, hogy nekem volt beutalóm vércsoport vizsgálatra is, amit elfelejtettem magammal vinni, de azt is ilyenkor veszik le (neked nem biztos hogy kell). Szóval nekem emiatt volt még egy köröm a laborba.
2011. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy, hogy ilyen részletesen leírtad. Remélem, nem lesz nagyon szörnyű. A férjem eljön velem, úgyhogy annyira talán nem lesz uncsi. :)
2011. jan. 19. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!