Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó jelleggel be van...

Állandó jelleggel be van dugulva az orrom. Mi az az orspray mait használhatok és nem tengervízes?

Figyelt kérdés
Vettem tegnap tenger vízeset is, de nekem nem használ. Most azért nappalra azt használom, de éjszakára a nasivin bébiknek való sprayt. Szerintetek?
2011. jan. 19. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az egész terhességem alatt be volt dugulva az orrom és csak a rhinospray hatott így én végig a szülésig használtam, és amint megszültem elmúlt az orrdugulásom, egyébként a tengervizes nem ért nekem se semmit, ez viszont bejött, és a kisfiamnak sem lett semmi baja.
2011. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Én is normál orrsprét használok, csak az segít. 39 hetes
2011. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amikor beteg voltam én is Nasivin Babyt használtam és amikor nagyon nagyon be volt dugulva, Rhinosprayt. Semmi baja nem lett a babámnak. Tengervizes nekem sem vált be.
2011. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is végig be van dugulva az orrom, kb. a második trimesztertől. Én nem használok semmit, mivel ez a terhesség miatt van, nem akarok feleslegesen gyógyszert szedni. Meg ezeket az orrspray-ket nem szabad állandóan használni, tönkreteszik a nyálkahártyát. Ha kibírható, akkor inkább semmit.

Viszont volt, hogy megfáztam sajnos és náthás voltam, arra pl. aloe verat használtam és pár nap alatt elmúlt minden panaszom. Sima aloe verat vettem (pont lehetett kapni a Tescoban, de szerintem még sok helyen, ha nincs otthon), letörtem egy kis részt, abból kifolyattam a lét és fülpálcikával bekentem belül az orrom. Hatásos volt.

2011. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez annyira vicces!! nem hiszitek el, de mindkét terheségemnél ez volt az első tünetem. EStére bedugul az orrom....
2011. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Az első terhességem alatt, ami 10 éve volt, sem az orrsprayről, sem a terhességi orr dugulásról nem tudtam semmit. Hónapokig használtam a nasivint és semmi bajom nem volt tőle. De most már a vízcsapból is az folyik, hogy tönkre teszi a nyálkahártyát és már érzem is vagy csak beképzelem, hogy már károsodott az orrom nyálka hártyája.

Pedig sajnos csak az segít semmi más.

2011. jan. 19. 21:23
 7/11 anonim ***** válasza:
2 hétnél tovább nem szabad használni, mert tönkreteszi a nyálkahártyát, és "függővé" válik az ember. Egyébként pár csöpp nasivin vagy novorin nem árt a babának, nekem kétszeri csöppentés megoldotta az orrdugulást. Legutóbb viszont (gyógyszertári) sósvizet csöpögtettem, és hát épp annyit hatott, hogy tudtam aludni.
2011. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még az előző vagyok. Barátnőmnek azt mondták, hogy a Rhinospray terheseknek használható, de más gyógyszertárban azt mondták, hogy nincsen terheseknek orrcsepp... A mentás Nózit ajánlgatták, de a menthol terhesség alatt nem javasolt...
2011. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia Én is ugyanebben a cipőben járok, viszont Nekem a terhesség előtt az orrnyálkahártyámat a rhinospray folyamatos használata megtépázta, mert allergiás vok. :(


Szóval amit ajánlok és használok az a SALVUS gyógyvizes orrspray.


[link]


üdv.36hkm

2011. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy homeós orrspayt használtam terhesen, az a neve, hogy Euphorium. Igazából mikor fújkáltam vele az orrom, akkor segített, legalább néha kaptam levegőt, de az orrdugulás nem múlt el véglegesen. Viszont szülés után 2 nappal már nyoma sem volt az orrdugulásomnak...pikk-pakk eltűnt.

Tudom idegesítő, de türelem és kitartás.

2011. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!