Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többször szült rokonokat,...

Többször szült rokonokat, hogyan lehet leállítani, és az egyéb jó és rosszindulatú embereket?

Figyelt kérdés

20hetes félidős kismama vagyok, és egyre nehezebben viselem, mikor "beleszólnak" jó akaróan a terhességembe.

Laborom alapján nem mondanátok meg, hogy babát várok, és van étvágyam, 4kgt híztam, erre: Kövér vagy, árt a picinek, mert ez is sok (homorú hassal kezdtem, alultápláltnak minősültem)

gyakran járok pisilni: vegyél tenát, mert szivárogsz, és használd... De vissza tudom tartani, nem szivárog semmi...

És sorolhatnám még az idegesítő dolgokat...


Vagy amikor ferde szemmel néznek rám, mert a napi 8óra+x munka után hazaesek este alszok, pihenek, hétvégén meg megpróbálok pihenni, amire sok esélyem nincs, reggel hétkor olyan csatazajra kelek/riadok, hogy azt nem lehet leírni, de ez hétköznap a rendes ébresztés előtt 1,5órával is megvan... és nem nagyon csinálok házimunkát, nem bírom, kimerülök, és arról nem beszélve, hogy van anyósomnak egy 19éves lánykája, akinek illene tudni, hogy ha fekete a barna járólap, akkor szólás nélkül fel kéne mosni... És rossz érzés, hogy tőlem elvárják, mint újasszonytól, hogy csináljam meg...

És nem a lustaság beszél belőlem, szívesen takarítottam eddig, de ha nem bírom, mert alig állok...

Hasonló helyzetben ki van?


2009. febr. 3. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hallottad már azt szólást hogy "a menyem nem a lányom"?Ha együtt laktok ennél már csak rosszabb lesz,ha megszületik a babád.Költözz ha tudsz!!!
2009. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
jajj szegény én se laknék ott, egyre csak rosszabb lesz, én em hagynám magam, beszélnék a párommal s mielőbb költöznél, így csak idegeskedni fogsz
2009. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Költözni fogunk nemsokára, de addig is...

Mikor még nem voltam terhes megcsináltam, most nem megy...

2009. febr. 3. 13:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne csináld s ne is érdekeljen, de mondjuk párod szólhatna nekik h állítsák le magukat s hagyjanak téged békén..kitartás
2009. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Beleszólás a terhességbe, a gyereknevelésbe mindig is volt és mindig is lesz. Engedd el a füled mellett. Hidd el, a 4 kg, amit eddig felszedtél igenis normális, mint a félidöben illetve késöbb a terhesség vége felé a WC-re járás. Emlékszem, az elsö terhességem idején nem laktunk anyósékkal, mégis mindenbe beleszólt. Még a saját anyukám sem fogy ki a jó tanácsokból, ha van rá alkalma 1000 km távolságból, így vagy úgy csak elmondja!

A takarításról meg az a véleményem, hogy mindenkinek van két keze, s ha zavarja, fogja meg azt a felmosórongyot. Vagy pedig le kell szépen ülni és megbeszélni, hogy tekintettel az állapotodra segítségre van szükséged, s be kell osztani a házimunkát.

2009. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán segíthet, ha megpróbálod kevésbé bevonni őket a terhességbe. Arra gondolok, hogy ha kérdezik, hogy vagy: köszönöm jól. Ha mindenről beszámolsz, azt hihetik, bele is szólhatnak mindenbe. A házimunkával ne idegesítsd magad: ha fáradt vagy, pihenj. Nem attól lesz "becsületed" az anyósod előtt, ha ugráltathat, hanem ha kiállsz magadért. Persze nem durván, de határozottan. Minden jót!
2009. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én is azért hagytam abba a munkám mert nem bírtam azt + a házimunkát. Reggelizés romok eltakarítás, pakolás, mosás, mosogatás, elpakolás mások után, teregetés... ismeritek ez azért egy idő után elég megterhelő, ami így, h itthon vagyok és kipihent tökéletes könnyedséggel megy. Lehet h én sírok sokat, mert más végig dolgozik, nekem nem ment, és meg tudlak érteni. Kitartás a költözésig, én is félidősen költöztem, festettem, dobozoltam. De megéri!
2009. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha költöztök akkor már látni a fényt az alagút végén,addig is azt tanácsolom ne foglalkozz vele ki mit mond.Csak a babókádra koncentrálj.A párodnak azért kicsit nem kellene elbeszélgetni az anyukájával?
2009. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Engem zavar, ami ott megy, cikinek érzem, persze szólhatnék a páromnak, hogy valamit, de ezzel is őt piszkálnám...

Néha nincs gusztusom bemenni a fürdőbe se, mert retkes, és ha valamit le akarok tenni a polcra előtte 3óra mire helyet varázsolok.

Páromat is zavarja, alig várja, hogy elköltözzünk, de már ő is sz*rik bele... A többieket nem eszi a penész azért, mert rohan a lakás. (szüleimmel éltem, hetente egyszer min lemostuk a csempét a fürdőben, de inkább 2* kitakarítottuk, plusz minden mosás után a kádat, csapot, itt amióta ott lakom egyszer nem volt december óta...) Jó az anyósom is dolgozik, elfáradhat, de a gyermekei, akik elég nagyok, hogy egész nap döglődjenek, nem csinálnak semmit, mint ami természetes dolog....

Kérdezik mi van a picivel, persze válaszolok, de már nem keresek beszélgetés lehetőséget ami közvetlenül érint.... De az okoskodás azt tudják...

2009. febr. 3. 14:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked most legyen a legfontosabb az, aki a pocakodban van, mindenki mást sz.rj le!

Kitartás!!! Én 9 hetes vagyok és csak júniusban költözünk.

Csinálj mindent úgy ahogy neked jól esik, a Férjed meg fogja érteni, a többiek pedig nem számítanak.

Jótanácsra mindig számíthatsz sógórnőtől, anyától, anyóstól, nagymamától, barátnőtől, munkatárstól......meghallgatod, megfogadsz belőle amit akarsz, a többit meg egyik füleden be a másikon ki :D

Sok erőt és jó egészséget nektek!

2009. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!