Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a köldökvér...

Mi a véleményetek a köldökvér levételéről? Éltek -e ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem éltem vele.nem azért,mert nem lett volna rá pénz.
2011. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz dolog,csak sajnos nagyon drága.Mi a pénz miatt nem vetettük le.
2011. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi sokáig úgy gondoltuk, hogy élünk a lehetőséggel. De azóta szkeptikussá váltam, mióta jobban utánaolvastam.

Így nem vetetjük le!

2011. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én rengeteget olvastam róla, a Babamama tudakozó munkatársa is sokat segített és mivel rajtuk keresztül kötöttünk szerződést még az árára is volt kedvezmény. Mindent csak utólag kell fizetni, a szülés után 8 nappal, addig bevizsgálják hogy minden követelménynek megfelel-e, addig nem fizetsz. Mi köldökzsinór szövetet is vetetünk le mert az rokonoknak, egyenes ági családtagoknak is segít még ha akár csak cukorbetegségről is van szó.
2011. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eredetileg le akartuk vetetni, de ahogy utánajártunk, meggondoltuk magunkat. Mivel 1. baba, úgy gondoltuk inkább, hogy majd a 2. vagy a 3. babánál levetetjük, mert az alatt a pár év alatt biztos fejlődik még a tudomány, és mivel állítólag családtagoknál is bevethető az őssejt.
2011. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akik anyagilag megtehették volna, de mégsem vetették le, mert utánajártak, azok megírnák nekem, hogy miért döntöttek így?

Mi sem vetettük le, mert nagyon drága, és mivel tudtam, hogy esélyünk sincs a dologra, nem is nagyon olvastam utána a dolgoknak, ezért érdekel, hogy akik utánanéztek jobban a témának, miért nem vetették le végül?

köszi és bocs az offért!

2011. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi is levetetjük. A köldökzsinór szövettel együtt. Most is elég sok mindenre fel tudják használni, ráadásul folyamatos kutatások folynak a még jobb felhasználhatóságra. Nem mondom, hogy olcsó, de szerencsére most vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy megengedhetjük magunknak.
2011. jan. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekünknél levetettük a köldökzsinórvérből nyert őssejtet. Az anyagiakat megoldottuk úgy, hogy részben a férjem munkáltatója, részben saját befizetésből egészségpénztári számlára. A saját befizetésből így 30%-ot (max. 100eFt-ot) vissza tudtunk igényelni. Mivel mindkettő esetében ugyanazzal a céggel kötöttünk szerződést, így testvérkedvezményt is kaptunk.

Majdnem az összes esetében van részletfizetési lehetőség.


Az alap ok az volt, hogy mindkettőnk családjában vannak olyan betegségek, amelyek gyógyításánál, életminőség javításánál már most komoly eredményeket tudtak elérni.

2011. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi azért csak a 2. vagy 3. babánál akarjuk levetetni, mert a tudomány szerintünk még nem elég fejlett. Sejtbank tájékoztatója alapján 87 betegség kezelését tudják elérni őssejttel, amiből több ugyanaz a betegség, csak más fajtánként (pl. többféle leukémia). Kettő volt a felsorolásban, amihez oda volt írva, hogy még csak kísérleti stádium. Ráadásul ezek olyan betegségek állítólag, amelyek nem feltétlenül csak őssejttel gyógyíthatóak.

A felsorolt betegségek nem jellemzők a családomra... az érrendszeri megbetegedés apumnál például műtéttel helyrehozható volt, és nem is lett tolókocsis, holott ezzel "bíztattak".


Ahogy neten utánaolvastam egyébként, külföldön, Franciaországban kifejezetten tiltják a magánjellegű őssejtlevételt, ott a közösségi őssejtlevétel a módi. Ebből a közösségi őssejtadatbázisból lehet "vásárolni", 1-2 millió Ft.


Mivel a babától levett őssejt lehet hogy már eleve "beteg" lesz, tehát nem lehet az adott betegség gyógyítására felhasználni, mert már az őssejt is hordozza a betegséget, akkor cseszhetjük a rá kiadott pénzt.


A kórházakban szoktak leszedni őssejtet abban az esetben, ha a családban valaki nagyon beteg vagy az 1. baba beteg, és a második baba őssejtjét hivatalból elrakják azok gyógyítására. Asszem ez nem kerül pénzbe, mert hivatalból tesznek így a kórházban.


A levett őssejtet 18 évig tárolják, utána gondolom külön díj ellenében továbbraktározzák. Namost elég kicsi az esélye, hogy egy 10-en éves embernél fel kelljen használni, tehát úgymond rákényszerülünk, hogy újabb x évig újabb x százezer pénzt kifizessünk. Ez nem lenne meggondolandó, ha az őssejtet biztosabb alapokkal és több betegségre fel lehetne használni. De szerintem még fejlődnie kell a tudománynak.


Meg az is fura nekem, hogy az elmúlt pár évben rájöttek arra, hogy nem elég a vért levenni, hanem szövetet is le kell venni a köldökzsinórból. Nekem ez úgy jön le, hogy még nem tisztázott az őssejt levétele sem.


Mivel több babát tervezünk, bízok abban, hogy az elkövetkező pár évben még rájönnek pár dologra - a levételt illetően is - és hogy ne járjunk úgy, hogy "mi lett volna akkor", előbb-utóbb levetetjük, mert anyagilag megtehetjük. De egyelőre nem találom meggyőzőnek.

2011. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem vitatkozni szeretnék veled (távol áll tőlem), de a köldökzsinórvért annyi ideig tárolják, ameddig kifizetted. Pl. a sejtbanknál (ha jól tudom) alap a 20 év, de a krio-nál akár évenként hosszabbíthatod a tárolást. A másik felvetésed, amire reagálni szeretnék az a szövetes történet. A köldökzsinórvér mennyisége nagyon sok mindentől függ (mekkora volt a köldökzsinór, hozzáértő-e a személy, aki leveszi, stb.). A szövetes tárolást én úgy értelmezem, hogy egy plusz biztosíték, hogy biztos elegendő mennyiségű őssejtet tudjanak elraktározni.

Az "eleve beteg lesz"-hez olvastam egy cikket, hogy ez nem teljesen így van, de már nem emlékszem pontosan, hogy hol.

Egyébként nemcsak a franciáknál van ez így, hanem pl. Szlovákiában is alapból minden csecsemőnek leveszik a köldökzsinórvért. Azt nem tudom, hogy ha kell valakinek, akkor kell-e anyagi ellenszolgáltatás. Csak hát az nem a saját.

2011. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!