Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az őssejt...

Mi a véleményetek az őssejt levételéről? Van olyan aki gondolkodik rajta?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elrakattam a gyerkeimnek még sok évvel ezelőtt. Ártani nem árt, de lehet, hogy szükség lesz rá.

Ma már a felnőtt szervezetből is le tudnak őssejtet venni, de még nem olyan hatékonysággal és nem olyan minőségben mint a köldökvérből. Én úgy gondoltam, hogy a felhasználás lehetőséget azért nem akarom kizárni.

2009. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is levetettem, biztos ami biztos. Én nem tartom butaságnak.
2009. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi is gondolkodunk rajta. Bár ez még nagyon függ az anyagiaktól! Egyre több mindenre jönnek rá és egyre több mindenre lehet már használni. Így ha valaki megteheti, akkor szerintem érdemes levetetni!
2009. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi szerettünk volna, de számunkra sajnos az anyagiak nem tették lehetővé. :( Remélem sosem lesz rá szükség!
2009. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi nem vetettük le, mert csak a gyerek 30 kg-ig elég. az meg 4-5 évet jelent.

Ha ez a limit mondjuk 50 kg akkor biztosan.

2009. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én első

Amikor én az első gyerekemnek levetettem a köldökzsinór vért még igazából nem is tudták pontosan mire lehet majd használni a leukémián kívül. Ma már több felhasználása is körvonalazódik, speciális körülmények között szaporítani is tudják az őssejteket, tehát nem igaz már, hogy felnőtt embernek kevés lenne az őssejt. És ki tudja még mire lesz jó, még mit fedeznek fel.

Ez csak egy lehetőség. Adja isten, hogy soha se legyen rá szükség. Nekem mégis megért annyit - és örülök, hogy megengedhetem magamnak - hogy mindhárom gyerekemnek ott legyen a köldökzsinórvére ha mégis szükség lesz rá.

2009. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyibe kerül? Én is levetetném majd szívesen, persze, ha megengedhetem magamnak(magunknak).
2009. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

jó lett volna, de a piszkos anyagiak..

kívánom, hogy se nekünk ne legyen rá szükségünk, se azoknak, akik megcsináltatták.

legyen mindenki egeszseges :)

2009. márc. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
300-350 ezerbe kerül. Mi is nagyon gondolkodunk rajta, de szerintem nem fogjuk levetetni. Utánaolvastunk, utánakérdeztünk (persze nem az őssejtbankok honlapján, mert ott csak is jókat írnak!), és amiért nem valószínű hogy levetetjük: ha le is veszik, nem biztos, hogy elegendő őssejtet tudnak kinyerni belőle (akkor meg nem tudják felhasználni), még nagyon gyerekcipőben jár a őssejttel való gyógyítás, és igaz, hogy gyorsan fejlődik az orvostudomány, de a csontvelőből is ki lehet nyerni őssejtet, mire eljutnak odáig, hogy ténylegesen fel tudják használni, addigra szerintem már tudnak azzal az őssejttel is gyógyítani. Ezenkívül nagyon sok esetben ha nagyobb műtétre, beavatkozásra van szükség, azt itthon tényleg nem tudják még megcsinálni, és általában Kínában van erre lehetőség, persze több tízmilliókért. Ráadásul sokszor több műtét is kell. És akkor itt jön a másik oldal, hogy nehogy már a pénzen múljon az élet! De ha ennyi pénzem lenne, nem is gondolkodnék egy percig sem, de az anyagiak sajnos nagyon gátolnak! Szóval én mellette is vagyok, meg nem is. (bár lehet csak azért vagyok "ellene", mert nincs rá pénz, és kifogásokat keresek! ÍGy is meg lehet közelíteni, meg úgy is)
2009. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megtehettem volna,levetettem volna...
2009. márc. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!