Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a köldökvér...

Mi a véleményetek a köldökvér levételéről? Éltek -e ezzel a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 18:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Én csak örülnék, ha megdöntik az ismereteimet, mert az őssejt-tudomány nagyon ígéretes, és mellette állok, de még elég bizonytalannak érzem a jelenben.


Igen, a vért addig tárolják, ameddig fizetik, ezért írtam a 18 évet (így emlékeztem a Sejtbanknál, de ha Te mondod, akkor 20), hisz az első szerződés addig szól, de utána meghosszabbítható. Pont ebben van az üzlet, hisz ha addig nem volt rá szükség (aminek valószínűsége bazinagy), akkor újabb lóvét kell otthagyni (lehet mire spórolnunk a jövőre). Mivel ha letelt a 18-20 év, egyre nagyobb a valószínűsége, hogy egyszer kelleni fog, ahogy öregszik az ember ugye.


A szövettel kapcsolatban: teljesen rendben van, amit írsz, de akik pár éve vetettek le őssejtet, azoknak nem raktak el szövetet. Most már elraknak, de ki tudja, lehet, 2 év múlva megint kitalálnak valami újabb "biztosítékot"... és inkább az újabb biztosíték idejében rakatnám el az őssejtet.


Az őssejtet állítólag családban is fel lehet használni, de nem 100%. Ha épp nem lehet, az általam említett közösségi őssejtbankban viszont adódhat megfelelő. Mivel gondolom egyre több őssejtet raktároznak el közösségi szinten, ezért egyre nő a valószínűsége, hogy találnak a beteg embernek megfelelőt. Így azt az 1-2 millát egy "tuti" őssejtre adja ki, nem pedig egy "talán jó lesz"-re.


Ha most az 1-2 millába kötnétek bele: a köldökzsinór-vér tárolásért most ugye nem kérnek el ennyit, de 18-20 év múlva újra ki fogunk adni érte ki-tudja-mennyi pénzt. S ha rákényszerülünk a felhasználására, lehet, hogy nem alkalmazható az általunk elrakatott őssejt (előfordulhat).

2011. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!