Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megoldható? Pocaklakó plusz...

Megoldható? Pocaklakó plusz tankönyv?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan kismama, aki a terhesség mellet tanul is (felsőoktatásra gondolok)?Hogyan oldjátok meg? Bejárás nagy hassal? A vizsgákat hamarabb, vagy halasztottatok egy évet?Én most szeretnék jelentkezni, és ezen töprengek.
2011. jan. 25. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát én ugyan nem vagyok még babás, de levelezőn tanulok egyetemes és bizony sorban morzsolódnak le a kismamák, anyukák. Nem önszántukból, de egyszerűen nincs idejük.

De igazából szak függő, hogy mennyire veszi el az idődet.

2011. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani csak a stresszes helyzeteket kerüld! Én a 7. hónapig vizsgáztam és semmi hátrányom nem volt. Igaz tovább jártam így suliba mint akikkel kezdtem de az a lényeg hogy egyszer végzek és a babámat nem veszélyeztettem. Azt mondják ilyenkor a nők fogékonyabbak az új ismeretekre. Szerintem vágjál bele.
2011. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia! idén kezdtem a mesterképzést az eltén, ezt a félévet már terhesen jártam végig, és soha még ilyen jó nem volt az átlagom!:) A tanárok nagyon kedvesek, csoporttársak szintén, és maga a terhesség se akadályozott a tanulásban. Persze ez nagyon függ az egyetemtől, egy orvostudományit pl. nem tudom hogy lehet babával végezni. Áprilisra várom a bébit, ezért a jövő félévben egyéni tanrendes leszek, érdeklődj utána hogy van-e ilyen a te egyetemeden, mert így nem kellene halasztanod. És nagyon közel fogunk lakni anyukámhoz, aki sokat segít majd. Hát így:) Remélem, működni fog a dolog gyakorlatban is... te hova jársz? Mikor születik a baba?
2011. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Erről az egyéni tanrendről még nem hallottam. Én Debrecenbe szeretném most beadni, jogi vonalon. A pici még most jött szóba nálunk, csak nem tudom, hogy meg tudom e oldani ha felvesznek. Ezért várok minél több tapasztalatot.
2011. jan. 25. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Én pocakkal, és baba mellett tettem le a közgáz diplomát. Néha nem volt leányálom, de így egyik vágyamat se kellett elhalsztani;). Én örülök, hogy így döntöttem. Viszont a jogot barátnőm nem bírta hassal. Azért az keményebb!
2011. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó évben lettem terhes, vizsgák mentek, semmi gond nem volt. 35 hetesen államvizsgáztam.

Szerintem nem akkor van a gond, amikor pocakos vagy, hanem utána. Inkább azt kell mérlegelni, hogy mennyire tudod összeegyeztetni a tanulást és a babát. Nekem pl. most arra sincs időm, hogy a mosdóig kimenjek, nem még vizsgákra készüljek.. de volt olyan csoporttársam, aki pici gyerekkel kezdte a sulit, és még szült egyet a 4 év alatt. 5-re államvizsgázott. Persze az is igaz, hogy hogy tudna mérlegelni az ember, ha még azt sem tudja mi is vár rá:)) Remélem akárhogy döntesz, sikerülni fog minden, amit eltervezel! Sok Sikert mind a két helyen!:)

2011. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia! 2.éves vagyok a fősulin, 27 hetes terhes, végig csinálom a maradék 1 évet + fél év gyakorlatot, csak egyéni tanrendes leszek(csak vizsgázni járok be. az első félévben bejártam, de sokat kellett rohangálni a vizsgálatokra, meg dokihoz így nehezebb volt.a mostani félévet is egyéni tanrendesként végzem majd el(ápr végére várom a babát).Tudom nem lesz egyszerű, de úgy gondolom nem szabad félbehagyni, mert annál nehezebb lenne újra kezdeni. 21/L
2011. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szi! nekem több csoporttársam volt annó kismama. Pedig igen gyakorlati dolgot tanultam -kertészmérnök-. Gyakorlatokra is jöttek, nyilván nem voltak agyonhajtva. Pedig nappalin jártam. És nem volt gond. Mindenki államvizsgázott azóta :) egyszer az egyik anyuka, elhozta vizsgára a 2hónapos babaáját, mert apuka nem ért haza :) bevitte az előadóba, majd szólt a tanárnak, hogy a férje lassan érkezik és elviszi ne aggódjon. És tényleg, egy 20perc múlva megérkezett apuka aki elvitte a bébit :) kis közjáték :)

Menni fog ne aggódj! csak ne stresszelj! :)

2011. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak az utolsó évet és a szakdolgozatot, államvizsgát kellett baba mellett, de elég nehéz volt. Persze ha eleve így kezded, akkor biztosan hozzászoksz te is, meg a család, a pici is. Azért jó, ha van, aki tud vigyázni a gyerkőcre.
2011. jan. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sok kismama volt a csoportban, nem morzsolódtak le. Aztán én is teherbe estem, de én sajnos nem bírtam. Sokszor voltam rosszul az elején, nem jártam be. Ezzel még nem is lett volna baj, de december elején kórházba kerültem (pont a beadandó dogák és a vizsgaidőszak elején). Kórház után meg szigorú fekvésre lettem ítélve, így a január is kiesett. Mondták a suliban, hogy dékáni engedélyt kell kérni, és vizsgázhatok mindenből márciusban. Aha...februárra várjuk a bébit. Szóval ezt a félévet most elbuktam, úgy tervezem, hogy szeptemberben újra felveszem, mert már csak 1 év van hátra. De már bánom, hogy nem halasztottam. :(
2011. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!