Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden vágyam, mégis rettegek,...

Minden vágyam, mégis rettegek, többgyerekesek hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Már 3 terhességem volt, 2 fiam született. Minden vágyam egy 3. gyerek. Viszont félek. Annyi rosszat hallani manapság ( elhalálozás, elvérzés, stb.)

Nem vagyok paramami, de félek egy újabb terhességtől. Egyiknél se volt gond, komplikáció, de a média miatt minden bajom van.


2011. jan. 26. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Húúú bocsi hogy nem a kérdésedre válaszolok,de én is pont emiatt félek a második babától...
2011. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Régebben is ekkora volt a "halálozási" és komplikációs statisztika, csak már minden egyes esetet bemondanak a tv-ben.

Általában mindenhol volt valami terhességen kivüli akut betegség, ami miatt bekövetkezett tragédia.

Gondos terhesgondozó orvos mellett szerintem ennek minimális esélye van

2011. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na, úgy látom nemcsak én vagyok hülye. :DD

Nekem már 3 gyerekem van, de a 3.tól paráztam a legjobban, és vele voltam a legóvatosabb, amikor megszületett is. Pedig én nem hallgatok híreket és ilyen legendákat sem. Magamtól lettem hülye. :D


Ne aggódjatok lányok, nem lesz semmi gond. Ha eddig minden rendben volt, mi lehetne a baj? Ahol a komplikációk voltak biztos megvolt az oka mindennek. Nyugodtan lássatok neki a folyamatnak. Kellemesebb időtöltés, mint az idegbaj. :DD

2011. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem még csak 1 van, de szeretnék még egyet

sajnos én is nézem a híradót, meg bújom a netet és egyre több ilyen tragédiáról szerzek tudomást, ki is készít rendesen :(

de ilyenek régen is voltak, csak nem tudtunk róla, most már nagyon gyors az információáramlás

de jobban tennéd, ha nem néznéd meg ezeket, mert fölöslegesen idegesíted magad, és úgysem lehet mit tenni

2011. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a média hatalma,hogy félelmet keltsenek az emberekbe..Végül is ez a céljuk,hogy állandóan csakis a rosszat sugározzák,mert csak erre kapják fel a fejüket az emberek..(akárcsak H1N1..Ahol nagyobb volt a pánik mint maga a baj)

Én azt tanácsolom nektek amit én is tettem.Nem foglalkozom a rossz hírekkel..Inkább megnézek egy jó kis filmet,minthogy azon izguljak,hogy a média szerint most éppen betegesnek kell lennem vagy sem..Arról nem is beszélve,hogyha vennénk a fáradságot(én vettem) és elbeszélgetnénk idős asszonyokkal akik régen nem 1 vagy 2 gyereket szültek hanem 6-10 gyermeket,hogy voltak -e olyan esetek amikor a baba meghalt,,,nos meglepődnétek a válaszokon..Volt akkor is,csak nem nyomták éjjel-nappal a tévében..

< 4 gyerekes anyuka>

2011. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, igen.. a média hatalma! Sajnos annyit értek el a sok rossz hírrel, hogy manapság csak ezek törik át az ingerküszöböt. Manapság már minden, ami tragikus, hírré vált. Régen is megtörténtek hasonló dolgok, csupán nem mondták be a híradókban. Próbálj nem tudomást venni a rémhírekről (tudom, így utólag könnyű mondabni), de nem szabad felülni mindennek! Amikor én babát vártam (mind a 4-nél), rengeteg mozgássérült, Downos és hasonló sérüléssel bajlódó kisgyereket láttam... se előtte, se utána annyit! Pedig tudom, akkor se volt semmivel se több, csupán jobban feltűnt, mert épp abban a stádiumban voltam. Valószínűleg az ember olyankor, mikor babát tervez vagy babát vár a rossz hírek, a betegek jobban feltűnnek... Ha vágysz a babára, vágjatok bele, meglátod, vele is minden rendben lesz! Válassz egy jó orvost, akiben feltétel nélkül megbízol, ő majd vigyáz rátok!
2011. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hírek nem lennének hírek,ha jó dologról szólnának. Még nem figyelted,hogy a hírekben csak rossz dolgokról beszélnek? Semmivel sem rizikósabb most a terhesség vagy a szülés mint eddig. H1N1 ellen beoltottam magam és ennyi. Rendesen járok a vizsgálatokra,így én minden tőlem telhetőt megteszek. Ugyanannál a dokinál,ugyanabban a kórházban fogok szülni. És nagyon várjuk a kistesó érkezését:)
2011. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem félek emiatt. Híreket nem nézek, pont ezért. Minden rosszat bemondanak, a jókat meg kihagyják.

Különben is, én az életemet adnám a gyermekemért, akkor mi okom félni? :)

2011. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem nézek tv-t, de ha mégis sikerül egy ilyet elcsípnem... akkor azt mondom,ha én dobom fel a talpam,akkor vissza járok kísérteni :) ha a babánkkal lesz valami,akkor meg tnt!

Nálunk sem volt komplikáció, de nem is félek attól,hogy lehet! felénk még nem hallottam olyanról,hogy akárkinek is lett valami gond,így bátran vágtunk bele a 3. babaprojektbe :)


Ez olyan dolog,mint a szüléstől félni,elképzelni,hogy iszonyatos lesz... és akkor tényleg az lesz! én egy szüléstől sem féltem, és elég light-osra sikeredtek :)


pozitívan tessék gondolkozni!!

:)

2011. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is több gyereket szerettem volna. Az első után, aki koraszülött volt 34 hétre, 7 évet vártam a következővel, mert azt hittem, hogy velem csak rossz dolgok történhetnek. Most már a 4. babánkat várom. Van egy tanácsom amit gondolj végig! Tükörbe tudsz majd 50 évesen nézni, amikor már nem szülhetsz, hogy csak azért nincs több gyereked mert féltél? Mert én nem bírnám elviselni a gondolatot, hogy megfosztom a gyerekem egy tesótól, apát pedig a nagycsaládos örömöktől, csak azért mert félős vagyok. Pedig én tényleg az vagyok és nekivágtam.

Történt velünk közben szörnyű dolog is de életemben nem tanultam semmiből sem annyit, mit abból a történésből. felálltunk és nekikezdtünk megint.

Ne félj kérlek, mert a félelem sok szép dologtól megfoszt!

2011. jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!