Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam, hogy a teljes...

Olvastam, hogy a teljes vérképet a 8-12. héten kell megcsináltatni. A célja a vérszegénység kiszűrése. Mi történik ha vérszegény vagyok?

Figyelt kérdés

Jövő héten leszek 12 hetes még nem kaptam semmi féle beutalót, a védőnő azt mondta, hogy behozza, 3 hete várok rá.

Tehát semmiféle vizsgálaton nem voltam még, kiv. a terhesség megállapításán 8 hetesen.

De én tudom, hogy vérszegény vagyok, mindig is az voltam. Ilyenkor mi történik? Ráadásul a vérnyomásom is magas, terhesség előtt nem volt.


2011. jan. 27. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor el kell kezdened kúraszerüen szedni a vasat - napi 2 szem- mert több hónap mire beépül. szüléskor már legyen ha nem lesz elég úgy se kapsz intravénásan szérum vasat hát nem egy leányálom én kaptam 5 adagot volt hogy 3. szorra tudták beadni az egyik adagot.


szóval szedd!


- akkor sird ki mert fontos rátok nézve a vérvétel.

belgyógyászatra is el kell majd menned arra a dokid ad beutalót.


szólj rá a védőnőre mert lehet hogy halott ha ilyen lassúúúúúúúúúúúú.

2011. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az én védőnőmnek 17. hetesen jutott eszébe a teljes vérkép.

Tökéletes eredményem lett. Bár lehet azért, mert a doki 14.héttől + napi 2 vasat szedet velem a vitamin és a magnézium mellett. Úgy tudom vérszegénység esetén először vasat írnak, plusz valami vérképzőt esetleg.

2011. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vilcsianyuja ***** válasza:

ha a hegy nem megy mohamedhez... menj be személyesen te a védőnőhöz, mikor terhes fogadóórája van, és kérd el tőle a beutalókat. mert hogy az első vérvételre három vizsgálatkérő lap is kell, néznek vércsoportot és hepatitist is. a vérszegénységgel pedig az lesz, hogy írnak fel vasat, neked lehet, hogy emelt adagot, amit végig szedned kell terhesség alatt.

az se gond, ha magasabb a vérnyomásod kicsit, ez természetes, de ha már extrém magas, akkor azt is jelezned kellene a védőnőnek.

2011. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kezdj el vasat szedni. Én elmentem laborra, kiderült, h nem vagyok vérszegény, de tök felesleges volt. A doki anélkül, h ránézett volna a leletre(!), felírt vasat és miko reklamáltam, azt mondta, ezt mindenkinek szedni kell, mert aki most nem vérszegény, később az is az lesz.
2011. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet, h halott a védőnő :-) Ez jó :-D
2011. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A belgyógyászatra a beutalót a házidoki vagy a nődoki adja, mert házidokim van természetesen, de nődokim nincsen.
2011. jan. 27. 12:44
 7/15 anonim ***** válasza:
körzeti nődoki.
2011. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha nem jön hétfőig akkor felhívom, ugyanis keddre terveztem volna a vizsgálatokat. Ő is mondta, hogy milyen beutalókat ad majd, ugyanezeket sorolta fel, amit itt valaki. Érti a dolgát és rendes, aranyos, segítőkész, szeretek vele beszélgetni, de tényleg nagyon lassú.
2011. jan. 27. 12:47
 9/15 anonim ***** válasza:
én is 8 hetesen voltam a dokinál, rögtön beutaló vérvételre, védönöhöz és EKG-ra! Már az eredeményekkel kell visszamennem jövöhéten, akkor leszek 12 hetes
2011. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
érdekes, nekem a belgyógy beutalót és a fogászati beutalót is a védőnő adta az első kör vérvételes papírokkal együtt. igaz, lehet, hogy a házidokimmal pecsételtette le, de volt olyan rendes, és ezt is elintézte!
2011. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!