Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam, hogy a teljes...

Olvastam, hogy a teljes vérképet a 8-12. héten kell megcsináltatni. A célja a vérszegénység kiszűrése. Mi történik ha vérszegény vagyok?

Figyelt kérdés

Jövő héten leszek 12 hetes még nem kaptam semmi féle beutalót, a védőnő azt mondta, hogy behozza, 3 hete várok rá.

Tehát semmiféle vizsgálaton nem voltam még, kiv. a terhesség megállapításán 8 hetesen.

De én tudom, hogy vérszegény vagyok, mindig is az voltam. Ilyenkor mi történik? Ráadásul a vérnyomásom is magas, terhesség előtt nem volt.


2011. jan. 27. 12:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Körzeti nődoki? Olyan nincs. Van egy sztk rendelés, de mikor megtudták, hogy terhes vagyok, és megtudták, hogy megtartom a babám, elzavartak a védőnőhöz, mondván "ez csak nőgyógyászat nem terhesgondozó". A védőnő azt mondta menjek el a terhespatológiára az uh-s beutalóért, de ott egészséges terhesekkel megint nem foglalkoznak csak kiadják a beutalót.
2011. jan. 27. 12:50
 12/15 anonim ***** válasza:

Menj, szagolj körül a gyermekrendelő egészséges rendelése körül, mert ha hullaszag van, gyanús, hogy kinyúlt a védőnőd, azért nem csinál semmit :-D


Hol laksz amúgy? Majdnem olyan sz.r az ellátás, mint nálunk. Ha nem megy, kérj a háziorvostól beutalót.

2011. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Azért csak nem. Amúgy szerintem majdnem mindenhol ugyanolyan az ellátás, ha tb alapúról van szó. De a magánt sajnos már nem tudom megfizetni, a szüleimet meg nem akarom megkérni arra, hogy finanszírozzák az én babám vizsgálatait. Pedig ők azt a 10 ezret meg se éreznék. De hát ez van.
2011. jan. 27. 13:25
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem ugyanolyan mindenhol. Nálunk pl. sz.r. Írtam ki róla kérdést és nagyon sokan írták, h náluk normális az ellátás. Pedig Pesten lakom.
2011. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én abból gondolom, hogy visszaolvasgatok és sok helyen írják, hogy mennyire nincsenek megelégedve, az orvosom is mondta, hogy nem túl jó Mo-n az terhes ellátás, a kismamák csak tengnek lengnek.

Én Miskolc vonzáskörzetében lakom. A kérdéseket és válaszokat visszaolvasva sokan mondják, hogy a szülészeten van terhesgondozás és orvos is, pedig amikor én voltam ott a védőnőhöz küldtek terhesgondozásra.

2011. jan. 27. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!