Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely ételeket és italokat...

Mely ételeket és italokat szükséges kerülni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Oldalt is ajánlhattok!

Előre is köszi! :)


2009. febr. 11. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Tilto listas a majkrem, a lagy sajtok, peneszes sajtok, ezek egy ritkan elofordulo betegseget, a liszterozist okozhatjak, ami vetelest okoz.

A husokat es a tojast jol at kell sutni/fozni. Gyumolcsoket/zoldsegeket alaposan megmosni.

2009. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Tilos a nyers hús (pl. tatárbifsztek), félkész vagy nyers tengeri herkentyűk, illetve minden olyan hús, hal, belsőség, ami nincs megfőzve, megsütve. Kerüld a alkoholt, a szénsavas italokat és a tartósítószert, valamint az agyoncukrozott termékeket. Minél több zöldség, gyümölcs, ezek leve, illetve főzelékek, fehér húsok, tejtermékek (kivéve a lágy és penészes sajtok).

Minden jót!

2009. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A májkrém??
2009. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Diétáznom kell, amikor elkezdtem, kaptam a dietetikustól egy hétre összeállított étrendet, abban is van májkrém.

A magam részéről azt eszem ami jólesik és belefér a diétába.

előző

2009. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Azt egyél, ami jólesik.

Ami kerülendő: nyers hús, nyers tojás.


A májat néhányan tiltólistára rakják, mert sok benne az A vitamin (ami egyébként egy nagyon hasznos vitamin, többek között létfontosságú a sejtek megújulásához, növekedéshez, fejlődéshez), ami nagy mennyiségben fejlődési rendellenességet okoz a babánál, a terhes nő napi A vitamin adagja nem haladhatja meg az 5000 NE-t (90 g májban 9000 NE van). Sok A vitamin van a halhúsban, tojássárgájában, nagy zsírtartalmú tejben. A sötétzöld, sárga, narancssárga és piros húsú gyümölcsökben és zöldségekben nagy adag béta-karotin és egyéb karotinoidok is vannak, amelyet a szervezet szükség esetén A vitaminná alakít.


A liszterózisról pár szót:

A fertőzést lényegében romlott élelmiszer fogyasztása váltja ki. A legtöbb liszteriózis eset júliusban és augusztusban fordul elő, szennyezett étel - túlnyomórészt hús, tejtermékek, és nyers gyümölcsök - fogyasztását követően. Friss készételek ellenőrzése során a minták 15-70%-ában kimutatható a baktérium. A kórokozó magas előfordulási aránya (prevalencia) ellenére maga a betegség ritka, az Egyesült Államokban évente körülbelül 1000 esetre tehető. (Magyarországon 1998-2002-ben 4 esetet regisztráltak.)

Ennek alapján akkor ne egyél se húst, se tejterméket, se nyers gyümölcsöt? Na ne vicceljünk, túl van egy kicsit lihegve, hogy mit tilos enni terhesség alatt.

2009. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. febr. 11. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos dietetikusok, orvosok, virológusok és egyéb ilyenekben jártas szakemberek járnak ide, hogy lepontozzák azokat a válaszokat, amik hasznosak, amiről bárki meggyőződhet, ha tudja használni a google-t és nem csak a tere-fere oldalakat, hanem a tudományos oldalakat is elolvassa.

De igazgatok van, sokkal egyszerűbb a kismamákat riogatni olyan vírusokkal, ami 4 (azaz négy) évben 4 (azaz négy) megbetegedést okozott Magyarországon. Gratulálok.

2009. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem hasznos volt a válaszod,én sem tudom ki pontozott le...Igazából mindenki válaszát hasznosnak ítéltem,mert mindenki más és más tapasztalatokkal bír.
2009. febr. 11. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!