Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség ideje alatt szüksége...

Terhesség ideje alatt szükséges szedni vitamint, táplálékkiegészítőt?

Figyelt kérdés
Az orvosom csak folsavat tanácsol, Ca-t és Fe-t sem javasol, pedig mondtma neki, hogy pár hónappal ezelőtt vashiányt állapított meg a háziorvosom. Bízzak benne, vagy kérjem ki más doki véleményét is? Ti hogy voltatok vele? Egy 6 hetes 5 napos km.
2010. máj. 3. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én Elevitet szedek a mai napig.Azon kívül Magne B6-ot, mert ezt orvos ajánlotta, néha C vitamint és calciumos pezsgőtablettát.A magzatvédő vitaminokban (Elevit,Gravida, Femibion stb) van elég folsav, direkt így állították össze, hogy minden benne legyen ami kell.Azon felül nem kell folsav.Én is vashiányos voltam már terhesség előtt is, mégsem szedek vasat.Az orvosom azt mondta erre, hogy lesz vérvétel nem is egy, azon kiderül majd, hogy kell -e vaspótlás.Addig elég az Elevit. És igaza volt, mert a legutóbbi vérvételen a vasam a lehető legjobb volt.Kálciumot a patikában nekem sem ajánlottak, de az orvosom szerint nyugodtan lehet 2-3 naponta ( pezsgőtablettázom), csak ne vigyem túlzásba.Néha iszok egyet, mert 1200 mg kell naponta, és az Elevitben van vagy 125 mg.Hiába eszek több tejterméket, úgy érzem, ez még mindig nem lenne elég.
2010. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerinte a folsav kevés. Nekem a Femibiont javasolta a doki, plusz még E-vitamint is szedek hozzá és Magnerotot is.
2010. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerinte=szerintem
2010. máj. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Folsav és ha vashiányos vagy akkor vas. De nem kell mellé szedni, ha helyesen táplálkozol, nem éhezel. Főleg most hogy jön a nyári szezon, rengeteg friss gyümölcs, zöldség. Olyan pénzkidobás ha veszel terhesvitamint.

Nem szedtem én sem, rendes súlyú, hosszú egészséges babám született, csak vasat és folsavat szedtem, meg magne b6ot.

2010. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia. én terhesség előtt kezdtem el a folsavat. a doki(magánorvos) nem mondott mást, azt mondta itt a jó idő, a sok gyümi, zöldség kezd beérni, inkább azt egyem. egyek meg napont legalább két almát héjastul és sok sok zöldséget (én a gyümit nem bírom). ne aggódj, az orvosod tudja mit beszél. most 20 hetes vagyok és még szedem a folsavat és a jodidot mindkettőt 2-3 naponta a doki tanácsára, valamint minden nap 2-3 szem Magnerot tablettát. olykor pedig calcium sandozt.



jó babavárást.


20hetes km

2010. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, neked kell eldöntened , hogy egyáltalán szedsz -e terhesvitamint.Mindenki maga tudja. Ha nem, akkor a legfontosabbak: folsav, E vitamin, magnézium, vas. Én szedem a vitamint, mert én így vagyok nyugodt.Persze én is sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, de azért nem tömöm magamba ezeket.Csak módjával.Nem lennék benne biztos, hogy megkapna minden fontos vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, ha nem szedném.És nem fog zavarni, ha véletlenül nagy súllyal születik. De nem hinném, mert ez inkább örökletes dolog.Én pl. még 3 kg sem voltam, nem hinném, hogy óriás babám lesz.Ez csak egy tévhit, hogy nagy súllyal születik egy baba, csak azért, mert a kismama szedte a magzatvédőt.
2010. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi utolsó, de valamiben nem értünk egyet. azt irod: nem lennél benne biztos hogy megkapna e mindent a baba ha nem szednéd ezeket a vitaminokat. ...nos én ismerek 1-2 kismamát, anyukát akik szintén nem szedtek semmit és egészséges a babájuk. sőt!!!! tudom hogy ez a te véleményed de azt hiszem én is megadok MINDENT az én babámnak attól függetlenül hogy nem szedem a drága reklámvitaminokat. én is meglepődtem mikor a dokim mondta hogy inkább a természetes bevitel, mert azon voltam ha mondja szedem azonnal. de eddig szerencsére minden vérképem kitünő, azt hiszem még sosem volt ilyen jó mint most!


a 20hetes km


a testsúly viszont tényleg független a bogyóktól. a sógórnőm szedett vitamint és mégis "csak" 2,7kg lett a baba.

2010. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértettél Te is engem.Én csak magamról beszéltem.Nem állítottam egy percig sem, hogy ha nem szedi valaki, nem lesz egészséges a baba, és nem adsz meg neki mindent.Én MAGAMRÓL tudom azt, hogy nem eszek naponta 5-ször zöldséget, gyümölcsöt, és nem iszom liter számra a tejet sem.Így ha valamiből hiányom van úgymond, pótolja a vitamin.A baba egészsége nem függ a vitamintól, nélkülük is ugyanolyan egészséges lesz.De én szedem, és kész.Lehet, hogy reklám, de ha Czeizel doktor genetikusként ajánlja ( akinek nagy tisztelője vagyok), ezenkívül az orvosom és a védőnőm is, nem lehet hülyeség.
2010. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát, akkor félreértettük egymást :-) egyébként sok sok évvel ezelőtt mikor még bejöttek a terhesvitaminok, éppen Ceizel volt az aki azt nyilatkozza ezek a szerek csak felfújják a babát.(ez mint írtam vagy 10éve volt)Aztán persze ahogy szól a mondás: van az a pénz amiért korpásodik a haj. Bár nekem csak mezei városi orvosom és védőnőm van, de minden tiszteletem az övék. és én sem eszem napi ötször zöldséget, és nem iszom literszámra a tejet, mégis tökéletes a vérképem. azt hiszem ez a vitaminos dolog is éppoly vita tárgya mint pl. abortusz, cigaretta...stb.


jó babavárást :-) no és egészséget :-)

2010. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a sok kommentet! Akkor megnyugodtam, hogy az orvosom tudja, mit beszél. Én sem vagyok a táplálékkiegészítők híve, remélem elég lesz a folsav, és még a Ca pezsgőtabletta hozzá.

Nektek is jó egészséget és jó babavárást! :)

2010. máj. 4. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!