Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért a Down- szindrómától...

Miért a Down- szindrómától féltitek a legjobban a születendő gyermeketek?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus vagyok, édesanya, várandós. Komolyan foglalkoztat a téma, mert sokat olvasom itt is és más oldalakon is, hogy mennyien féltitek a babátokat attól, hogy Down-szindrómás lesz. Ez persze érthető, én is féltem, és én sem szeretnék beteg gyereket, de annyi fejlődési rendellenesség van még amik sokkal súlyosabbak, gyakoribbak, kevésbé szűrhetők stb. hogy nem értem sokan miért csak ettől félnek. Van valami oka? Őszintén érdekel!

Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 1. 12:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
...ha nem ti féltitek és csak az orvosok stb., mert csak ezt szűrik, akkor miért ad ki sok család plusz több tízezer forintot a kombinált, integrált tesztre stb., hogy pár százalékkal nagyobb bizonyosságot kapjon. És ahogy írtam nem általánosítok, van aki nem félti, te biztos ilyen vagy, de nekem az a tapasztalatom, hogy ez a legjobban retteget "betegség", amitől a kismamák tartanak, de lehet nincs igazam...
2011. febr. 1. 13:08
 12/27 anonim ***** válasza:
Én pedig pont a szakmám miatt nem aggódom:-) Annyi minden van, genetikai ártalom, fertőzés, szülés közben vagy után is felléphet bármi. Mindet nem lehet szűrni, a vizsgálatok sem adnak 100%-osan biztos eredményt, akkor meg minek stresszeljem magam?
2011. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
A többit nem ismerik szerencsére a kismamák. Csak a szakmabeliek és az érintettek. És ez így jó, ha szűrni még nem lehet őket.
2011. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Utolsó: csak az a baj, hogy ez a down- szűrés dolog is rosszul van kommunikálva. Ha tudnátok, hány downos tanítványom volt tökéletes integrált-teszt eredménnyel...sőt, még negatív amniocentézissel is.
2011. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem a down-tól. Hogy miért pont az? Nem tudom, talán ez van benne legjobban a köztudatban. Meg azt hiszem, ez látszik külsőleg a legjobban. Az Edwards szindróma meg a Patau (lehet nem jól írom), annak is vannak külső látszó jegyei például?
2011. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A genetikai rendellenességek közül gyakorlatilag mindegyik "látszik", sőt, a mentálisan sérült emberek között csak nagyon-nagyon kevés olyan van, akin nem látszik.
2011. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Én is gyógypedagógus vagyok, tisztában vagyok az integált teszt értékével...
2011. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

én is inkább nyugodtabb vagyok, mint izgulós kismama, gondolom, aki ilyen pályára készül annak már a betegekhez, fogyatékosokhoz való hozzáállása is más, persze nem arról van szó, hogy én nem esnék kétségbe, ha beteg gyermekem születne, de úgy érzem jobban fel lennék készülve a feladatra és könnyebben megbírkóznék vele.


Nekem speciel mindig a végtaghiány volt a rémálmom, főleg az első terhességemnél. Hiába voltam milliószor ultrahangon, 4d-n stb. mikor megszületett a gyermekem egyből megnyugodtam, de miközben szívták le a válladékot, gyorsan megszámoltam az ujjait is:-)

Aztán folyton attól féltem, hogy nem jól hall, mert nem fordult a hang irányába minden alkalommal, de ezt is csak én paráztam túl.

Szóval nekem is vannak félelmeim, mint mindenki másnak..

2011. febr. 1. 13:17
 19/27 anonim ***** válasza:

én pl. nem tudok más szabadon választható tesztekről, amivel lehet betegségeket szűrni, csak ezekről, amiket fölsoroltál. gondolom, aki választja őket, az él a lehetőséggel, de ha lenne egyéb szűrés is, akkor lehet, hogy azt is választaná. egyéb szellemi betegséget, pl autizmust, úgy tudom nem lehet még magzati korban diagnosztizálni. vagy pl. a törpeséget. de azt hiszem jobb is így... képzeld el, hány "selejtesnek" diagnosztizált ember nem születhetne meg, amikor egyébként így boldog életük van.


én elmentem a kombinált tesztre. van ahol ingyenes, tehát így csak egy szúrás. megnyugtatást szerettem volna kapni, azzal együtt, hogy ha azt hozzák ki, hogy beteg, megtartottam volna. de nyilván szeretném, hogy egészséges legyen. te gyógypedagógusként, gondolom találkozol is Down-os gyerekekkel, vállalnád, hogy felneveled, ha kiderülne, hogy beteg? én olvastam itt olyan gyógypedagógus véleméynét, aki megírta, hogy ő elvetetné. nem frissen végzett diák volt, hanem munkája során napi szinten találkozott beteg emberekkel és így mondta ezt. ez engem bevallom, ledöbbentett. vagy nem is ledöbbentett, inkább próbáltam belegondolni az egészbe, hogy miért mondta ezt, de ezt hiszem nem sikerült 100%ban megértenem.


kicsit eltértem a témától, remélem nem haragszol

2011. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

ja és ami még legjobban megdöbbentett a terhességem alatt, hogy minden uh. után aláirattak velem egy papírt, hogy tudomásul veszem, hogy ez nem ad 100%-os bizonyosságot és ez meg az előfordulhat. Gondolom papír nélkül is mosnák kezeiket, ami persze érthető is, mert sosincs teljes bizonyosság, csak akkor nem értem hogy miért nyugtat meg valakit egy ilyen uh. vagy teszt eredmény, amiről le is van írva, hogy nem 100%-os.

persze nem azt mondom, hogy most mindenki aggódjon, csak olyan érdekes az emberi gondolkodás és a kismamák befolyásolhatósága, mert persze mi vagyunk azok akit bármit megtennének, kifizetnének azért, hogy minden rendben legyen

2011. febr. 1. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!