Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most láttam a tv-ben, hogy...

Most láttam a tv-ben, hogy egyre több a mellrákos kismama. Hogyan lehet megkülönböztetni ilyenkor a daganatot, a normálisnak mondható duzzadt mirigyektől?

Figyelt kérdés
Mert mammográfiára ilyenkor nem lehet menni,nem igaz?
2011. febr. 4. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Jajj,én is hallottam a kettesen. Szerintem ha nem fájnak a melleid,ill. nincs benne nagyobb csomó. Azok a kis puklik amik szoptatás után maradnak benne,ártalmatlanok. Azt mondják minden 7. nő. Remélem,hogy csak ötödik vagy hatodik vagyok.
2011. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A dokim szerint a normális duzzadt mirigyek állandóan változnak, szóval nem maradnak mindig duzzadtak, meleg zuhany, masszírozásra akár el is tűnhetnek. Az a csomó, ami bajt jelent, az folyamatosan ott van, nem változik, akár több héten keresztül. Ezért fontos, hogy ellenőrizzük a melleinket.
2011. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Igen ez elég aggasztó. Nekem van 2-3kemény csomó ami fáj is.Tavaly szóltam az orvosnak,hogy valami nem jó,elküldött azonnal mammográfiára,majd mell uh-ára is. Igazából az uh-án mondták,hogy ezek a keményebb csomók,megnagyobbodott zsírmirigyek,igazából ezek nem veszélyesek,de azt mondták hogy vigyázni kell ezekkel is,ha észre veszek újabbat mennyek vissza azonnal.... jelenleg 12hetes terhes vagyok,jó pár hétig nem tudok vissza menni ellenőrzésre.De remélem nem is lesz gond,a csomók még mindig kemények...
2011. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem most elég érzékeny itt-ott a mellem és mindenhol vannak benne duzzadt mirigyek,de gondolom a 23 héten ez teljesen normális,legalábbis az előző terhességemnél is ilyen volt...csak ijesztő,hogy észrevétlenek maradhatnak így a ,,bajos" csomók is:( Na ja,reméljük semmi gond nem lesz,miért is lenne?:D Nem nézek több híradót...
2011. febr. 6. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!